Viktor80

Na perutích RAFNa perutích RAFPetr Majer

Stručný profil o Antonínu Velebnovském je i na:

05.06.2019

Emil Boček - Strach jsem si nepřipouštělEmil Boček - Strach jsem si nepřipouštělJiří Plachý

Velmi čtivě napsaná kniha o životě p. genmjr. Emila Bočka. Je vzorem čestnosti a upřímnosti. Přeji mu a i celé jeho rodině hodně zdraví. Ať je tu ještě dlouho mezi námi a může vyprávět svá zajímavá dobrodružství. Knihu rozhodně doporučuji k přečtení.

24.04.2018

SestřelenSestřelenFrantišek Fajtl

Autor vypraví velice poutavý příběh o jeho odvážném návratu do Anglie po jeho sestřelení nad okupovanou Francií. Pana Fajtla považuji za opravdu velkého vlastence a člověka s dobrým srdcem. Doporučuji, tato kniha určitě stojí za přečtení.

04.05.2017

Děti Antonína KalinyDěti Antonína KalinyStanislav Motl

Velmi zajímavé čtení, kde se člověk dozvídá fakta o takřka neznámém p. Kalinovi, který zachránil kolem 1000 dětí před smrtí v koncentračním táboře v Buchenwaldu. Doporučuji k přečtení.

29.01.2017

Na perutích RAFNa perutích RAFPetr Majer

Pěkně ucelená knížka s fakty o AV. V knížce jsou uvedeny přílohy o Bitvě o Británii, rozdělení československých perutí RAF, vojenské stejnokroje, hodnosti, příslušníci letectva z Těšínska, rodokmen rodiny Velebnovských. Doporučuji k přečtení.

15.01.2017

Cesta za křídlyCesta za křídlyAlois Štanc

Moc pěkný deník AŠ, kde detailně popisuje co prožil za války. Od odchodu z vlasti až po návrat. Setkaní s otcem během války, i shledání celé rodiny po návratu do vlasti a i nelehký život v "osvobozené zemi". Vřele doporučuji k přečtení.

13.01.2017

Tak trochu jiné namlouváníTak trochu jiné namlouváníVladimír Hrubý

Hezky napsané příběhy i veřejně známých dvojic o jejich prvních společných seznámeních.

24.12.2016

Od 313.(čs) perutě až k 4.stíhací letceOd 313.(čs) perutě až k 4.stíhací letceStanislav Vystavěl

Pěkně ucelená fakta o rozdělení perutí po návratu z Anglie.

22.11.2016

RAF uniformy a výstroj v letech 1939 - 1945RAF uniformy a výstroj v letech 1939 - 1945Andrew Cormack

Dobře napsaná knížka o výstroji RAF letců.

11.11.2016

414, asi jsme se srazili414, asi jsme se sraziliJosef Faul

Pěkně ucelená data 5. leteckého pluku v Českých Budějovicích. Od vzniku až po jeho konec.

03.10.2016

310. stíhací peruť310. stíhací peruťJiří Rajlich

Pěkně napsaná a ucelená knížka o 310. stíhací perutě. Zajímavé jsou i přehledy bojů, působení na základnách, seznam letců a jejich vyznamenání. Doporučuji.

27.09.2016

Generál nebeGenerál nebeFrantišek Fajtl

Moc pekne sepsane vzpominky. Obzvlast obdobi v Olomouci.

05.08.2016

Šest statečnýchŠest statečnýchEva Pokorná

Hezky sepsaná a ucelená fakta o RAF letcích pocházejících z Třebíčska.

10.07.2016

Putování na kolePutování na koleLadislav Sitenský

Pěkné putování na kole od Prahy až po Vysočinu a zpět.
Hlavně moc pěkné fotky Ladislava Sitenského.

29.06.2016

Neobjasněné záhady druhé světové válkyNeobjasněné záhady druhé světové válkyRobert Jackson

Zajímavé příběhy.

02.06.2016

Teplá Praha: Průvodce po queer historii hlavního města 1380–2000Teplá Praha: Průvodce po queer historii hlavního města 1380–2000Jan Seidl

Pěkný historický průvodce. Těším se na Brno.

08.05.2016

Stíhači nad KanálemStíhači nad KanálemJiří Rajlich

Pěkně ucelená chronologie bojů československých RAF letců.

07.05.2016