310. stíhací peruť

310. stíhací peruť https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/26131/stihaci-perut-26131.jpg 5 19 4

Kniha je dalším svazkem série publikací o působení leteckých jednotek během druhé světové války. Tento svazek je věnován historii bojového nasazení 310. stíhací perutě RAF, nejúspěšnější československé stíhací jednotky za války. Dokument především podrobně mapuje všechna vzdušná utkání perutě, a to i ze strany německých protivníků, a představuje i významné piloty, kteří u jednotky sloužili. Bitva o Británii, sweepy nad okupovanou Evropou, Dippe, invaze a dálkové doprovody nad Německo, to vše byly významné válečné kampaně, které byly svědkem vítězství i pádů "třistadesítky".... celý text

jan.para
09.09.2022 5 z 5

Ucelená historie 310. stíhací peruti včetně mnoha fotografií, dokumentů, nebo bokorysů. Nejzajímavější pro mě byl ovšem úvod psaný Georgem Blackwoodem, prvním britským velitelem peruti a Jiřím Hartmanem, posledním českým velitelem peruti.

konicekbily
07.02.2020 5 z 5

V knížce jsem nalezl vše potřebné, co jsem potřeboval vědět o bojích našich letců v bitvě o Anglii a na Západní frontě až do konce války. Je tam spousta podrobností o jednotlivých bojových akcích, o letadlech, hodně fotografií.

Viktor80
27.09.2016 4 z 5

Pěkně napsaná a ucelená knížka o 310. stíhací perutě. Zajímavé jsou i přehledy bojů, působení na základnách, seznam letců a jejich vyznamenání. Doporučuji.

Centurion
10.04.2013 4 z 5

Pěkná kniha vypraví o našich hrdinech!