veroen veroen komentáře u knih

2001: Vesmírná odysea / Rajské fontány 2001: Vesmírná odysea / Rajské fontány Arthur Charles Clarke

2001: Vesmírná odyssea:
byla jsem nadšená, překvapilo mě, že autor v šedesátých letech měl tak ohromnou přestavivost, že i dnes po tolika letech to zní věrohodně. Už první stránky mě vtáhly do děje a užívala jsem si v podstatě každou stránku.

Rajské fontány
tato kniha, mě už tolik nenadchla, proto dávám celkové hodnocení za 4. První část je hodně technická a docela i nudná, musela jsem se donutit abych ji dočetla.

05.10.2017 4 z 5

Dívka na klíček Dívka na klíček Paolo Bacigalupi

Chvíli mi trvalo, než jsem se začetla a zorientovala co jsou to ty kalorici, kličkopružiny a celkové fungování společnost. Není to kniha, která by mě zaujala natolik, že bych si ji přečetla znovu, ale byly to příjemně strávené dva dny.
Velice zajímavé téma, a zároveň dosti děsivá představa, že bychom takhle jednou mohli dopadnout....

05.10.2017 4 z 5

Tvé překrásné já Tvé překrásné já Chuck Palahniuk

po dlouhé době knížka, kterou jsem přečetla jedním dechem. Je to má první kniha od tohoto autora a mám v plánu si přečíst další. Je to ujetý, šokující chvílemi dosti zvrácený, ale moc se mi to líbilo.

11.09.2017 4 z 5

Zkamenělá krev Zkamenělá krev Johan Theorin

nenáročná odpočinková knížka, dobře se čte i když nějaký děj začíná mít až tak zhruba v druhé třetině. Kdby vedlejší linie s Vendelou a vílami chyběla, tak by mi to vůbec nevadilo, připadala mi to tam tak trochu nadbytečné...

11.09.2017 3 z 5

Podsvětí Podsvětí Michal Šefara

knihu jsem si koupila, protože mě zaujalo, že se odehrává v pražském metru, a také ráda podporuju české autory. Ale byla pro mě více méně zklamáním. Trvalo dlouho, než jsem se začetla, nemohla jsem si zvyknout na styl autora a už jsem to málem v půlce vzdala.
Ke konci to mělo i spád, ale kdyby kniha byla kratší, vůbec nic by se nestalo.
Nejvíc plusových bodů si u mě získala díky popisu pražského metra, některých detailů by člověka ani nenapadlo si všímat.
Takže dá se to číst, ale žádné odvar to není. Zkrátka průměr

11.09.2017 3 z 5