veriszv veriszv komentáře u knih

Strmý pád Strmý pád Bianca Iosivoni

No... není to úplně prvoplanová romantika, to se musí nechat, a má to být série, takže ještě uvidím jak to cele dopadne, ale dalo se to přečíst i jako jeden díl s otevřeným koncem. Každopádně musím přiznat ze jsem z knihy úplně nadšena nebyla, četlo se to strašně dobře, to jo, mělo to nápad, ale bylo to strašně natahované, pořad nějaká husí kůže z dlouhých pohledů a zrychlený dech... a mě to prostě přišlo dlouhé. A pořád dokola. Navíc jsem asi v polovině knihy uhodla kam to celé směřuje... a bohužel jsem uhodla správně, protože ten konec mě celkem naštval...

04.02.2021 3 z 5

Atlas literárních míst Atlas literárních míst Cris F. Oliver

Kniha je krásně graficky zpracovaná a sem tam se dozvíte nějaké zajímavosti o autorech nebo okolnostech vzniku příběhu, ale jinak mě to opravdu moc nenadchlo. Knihy, které jsem nečetla, mě ani moc nebavily, ale může vás to třeba na příběh nalákat.
Pokud chcete mít krásnou knihu v knihovně, pořiďte si ji. Ale pokud chcete příběhy, raději si pořiďte ty knihy, o kterých se v téhle knize píše. Tahle vám toho moc nového opravdu nepřinese...

22.12.2020 2 z 5

Rút - žena z Moábu Rút - žena z Moábu Francine Rivers

Krásně zpracované! První část knihy sice trochu pomalejší, ale pak to dostalo zase spád a příběh se mi moc líbil. :)

22.12.2020 5 z 5

Najdu odvahu: 770 km po trase hrdinů SNP Najdu odvahu: 770 km po trase hrdinů SNP Lenka Vacvalová

Tuhle knihu jsem si užila, strašně moc. A i když je nad moje chápání, jak to může někdo dokázat, uběhnout 770 km za 16 dní, a Lenku neskutečně obdivuju, bylo mi trochu líto, že neběžela dýl, abych mohla dýl číst. Tahle kniha není jen o vášni pro běh, ale četla jsem v ní i vášeň pro život. Je to kniha o překonávání sama sebe, o výzvách a hledání odvahy, odvahy každý den vstát a běžet. Kniha působí upřímně, ať už proto, že Lenka mluví i o únavě a těžkostech, nebo proto, že ani ona sama si na nic nehraje a práskne na sebe spoustu nedokonalostí, a o to mi byla sympatičtější! Je tam spoustu krásných myšlenek, někdo by mohl říct, že motivačních. A já jako člověk, který nesnáší motivační kecy jsem tohle zhltla a chtěla jsem víc! Nevím, jakou roli v tom, jak moc se mi kniha líbila hraje to, že Lenku sleduju už dlouho na instagramu a je mi prostě sympatická jako člověk, ale tuhle knihu doporučuju všema deseti!
“Hlavně jsem včas pochopila, že pohodlným způsobem života pohodlí v životě nedosáhnu.”

30.11.2020 5 z 5

Jeden deň Jeden deň David Nicholls

Pěkné, ale konec mě zklamal, čekala jsem něco originálnějšího. Takto to na mě působilo, že autor nevěděl, jak knihu ukončit.

03.08.2017 3 z 5

Přístav volá Přístav volá Jaroslav Foglar

Kniha byla pěkná, ale myslím, že mezi všemi foglarovkami slabší

10.08.2016 2 z 5

Moře nestvůr Moře nestvůr Rick Riordan

Knížka mě mile překvapila :) A daleko, dle mého názoru, předčí první díl!

11.08.2015 5 z 5

Zloděj blesku Zloděj blesku Rick Riordan

Kniha mě příjemně překvapila. Myslela jsem, že mě to bavit nebude, protože je to určeno především pro mladší čtenáře než jsem já a navíc je to mytologie...ale knížka mě bavila celou dobu a už se těším na další díl! :)

09.08.2015 4 z 5

Churchillova sekretářka Churchillova sekretářka Susan Elia MacNeal

Super kniha, která je plná akce. Trochu trvalo než jsem se do ní začetla, ale potom už se nešlo odtrhnout :)

23.07.2015 4 z 5