Venezia Venezia komentáře u knih

Touha Touha Amanda Quick (p)

Romantika ako sa patrí. Svadobná noc nemá chybu - smiala som sa nahlas dvadsať minút.

02.06.2013 4 z 5

Pipi Dlhá Pančucha Pipi Dlhá Pančucha Astrid Lindgren

Moja najobľúbenejšia kniha v detstve. Obsahuje všetky tri diely a má krásne ilustrácie.Tiež som chcela takú malú farebnú vilku, čokoládový strom a ryšavé vlasy. Aj ten kôň by sa hodil.

02.06.2013 5 z 5

Hraběnka Coselová Hraběnka Coselová Józef Ignacy Kraszewski

Vzostup a pád najznámejšej milenky Augusta II. Silného. Grófka Coselová bola sedem rokov kráľovou milenkou a takmer päťdesiat rokov jeho zajatkyňou. To, ako delami ostreľoval hrad, kde bývala, bola sila. Mimochodom, obálka knihy je hrozne odpudivá.

01.06.2013 4 z 5

Sarah Bernhardtová. Nezničitelný smích Sarah Bernhardtová. Nezničitelný smích Françoise Sagan (p)

Táto knižka sa mi od Saganovej páči najviac. Aj forma je zaujímavá - fiktívna korešpondencia medzi Saganovou a Bernhardtovou. V mojom slovenskom vydaní sú aj čb fotky.

01.06.2013 5 z 5

Víte, co na sebe? Víte, co na sebe? Jitka Hrdličková

Páčia s mi tipy, čo si obliecť na ktorý druh postavy a článočky z dejín módy. Škoda, že autorka nevybrala viac klasických, nadčasových kusov oblečenia, lebo niektoré sú fakt hrozné.

01.06.2013 4 z 5

Tři anglické lásky Tři anglické lásky Ivana Mudrová

Prečo má táto kniha tak málo bodov? Čo čakáte od tohto typu kníh? Podľa mňa je to povinné čítanie pre fanúšikov Jane Austenovej, sestier Bronteových a Daphne du Maurier. Autorka si dala záležať, kniha obsahuje informácie o živote autoriek, ich dielach i filmových podobách románov. Ale hlavne je v knihe veľa farebných fotiek miest, kde spisovateľky žili, z filmov a aj mapy s miestami zo života i románov spisovateliek.

30.05.2013 5 z 5

Margaret Mitchellová & John Marsh: jejich love story na pozadí románu Jih proti Severu Margaret Mitchellová & John Marsh: jejich love story na pozadí románu Jih proti Severu Marianne Walker

Povinné čítanie pre fanúšikov knihy Odviate vetrom / Jih proti severu. Pútavo napísaná biografia, číta sa ako román. Vo filme A Burning Passion: The Margaret Mitchell Story z roku 1994 hrá Shannen Doherty.

30.05.2013 5 z 5

Odviate vetrom (Prvý a druhý diel) Odviate vetrom (Prvý a druhý diel) Margaret Mitchell

Krásna kniha, nie nadarmo dostala 1936 Pulitzerovu cenu. Páči sa mi vydanie - obidva diely v jednej knihe.

30.05.2013 5 z 5

Pampeliškové víno Pampeliškové víno Ray Bradbury (p)

Krásna kniha o jednom lete. Pripomína mi atmosféru kníh Tatínkova sláva a O mé rodině a jiné zvířeně. Rusi natočili v roku 1997 film - Vino iz oduvančikov. Kapitola o kosení trávnika je priam filozofická. Keď sused doniesol dědečkovi trávu, ktorá sa nemusí kosiť, ten povedal: To je právě ta potíž s tou vaší generací. /.../ Všechno, co je v životě krásné a zajímavé, chcete zlikvidovat. Prý - ušetřit čas, ušetřit práci. /.../ Bille, až budete v mém věku, taky zjistíte, že takové ty drobnosti, co si je člověk může vychutnat, jsou důležitejší než všechny ty velké věci. /.../ Sekat trávu a trhat plevel, to může být taky způsob života, synku.

30.05.2013 5 z 5

Zariaďujeme si byt. Praktický sprievodca štýlmi bývania Zariaďujeme si byt. Praktický sprievodca štýlmi bývania Kerryn Harper

Krásna kniha. Občas si v nej listujem a snívam... Obsahuje týchto 10 štýlov: tradičný anglický štýl, vidiecky štýl, priemyselný štýl, orientálny štýl, francúzsky štýl, stredomorský štýl, škandinávsky štýl, etnický štýl, americký vidiecky štýl a pobrežný štýl.

Désirée Désirée Annemarie Selinko

Krásna, vtipne napísaná romantická knižka. Keď sa ale človek zamyslí nad konaním Désirée, zapochybuje, koho ona vlastne milovala. Manžela skoro vôbec nevidela, veď bol stále na fronte. Keď sa jej manžel stal švédskym princom, opustila jeho aj syna, vrátila sa do Paríža a nevidela ich trinásť rokov! Film je pekný, i keď v ňom veľa udalostí chýba. Našla som ho na ulozto v angličtine.

29.05.2013 5 z 5

Báthory - život a smrt Báthory - život a smrt Tünde Lengyelová

Kvalitný papier, kvalitné obrázky, kvalitný text. Kniha obsahuje kapitoly o živote v 16. a 17. storočí, životopis a kauzu Alžbety Bathoryovej a čo je zaujímavé, tabuľky s menami a svedectvami svedkov prípadu.

Kadin, sultánova žena Kadin, sultánova žena Bertrice Small

Čo naozaj neznášam je, keď niekto skutočnej historickej osobnosti zmení život, len aby sa mu to hodilo do krámu. Matka sultána Sulejmana bola Tatárka a nie Škótka! A predstava, že oficiálne umrela a v skutočnosti sa vrátila do Škótska, lebo jej bolo smutno za rodným krajom, a odtiaľ komandovala syna-sultána, je absurdná. Baby, existujú aj oddychové romantické knihy na vyššej úrovni!

28.05.2013 odpad!

Střelec ze slonoviny Střelec ze slonoviny Nerea Riesco

Krásna kniha: pútavo napísaná, zaujímavý príbeh, nechýba láska ani záhada a vôbec nevadilo, že šach hrať neviem.

Nevinná zrádkyně Nevinná zrádkyně Alison Weir

Krásna knižka, až na tú desivú svadobnú noc. O Jane Grey je už dávno natočený film Lady Jane.

Leonardo da Vinci Leonardo da Vinci Bruno Nardini

Výborný životopisný román o Leonardovi da Vinci s množstvom farebných fotiek z filmu a jeho obrazov.

27.05.2013 5 z 5

Jak být volný - Užívejte si života naplno Jak být volný - Užívejte si života naplno Tom Hodgkinson

Kritika tejto spoločnosti televíznych divákov, supermarketov, antidepresív, bezpečnostných kamier, kariéristov, dlhov, plytvania, ... a pár tipov, ako sa od nej aspoň trochu oslobodiť. Som rada, že nie som sama, kto si myslí, že náš svet nie je úplne v poriadku. V slovenčine vyšla kniha pod názvom Ako si užívať život.

Život Mony Lisy Život Mony Lisy Pierre La Mure

Výborný životopisný román nielen o mone Lise a jej rodine, ale aj o Mediciovcoch, Leonardovi da Vinci a Florencii 15. storočia.

Strýc Silas Strýc Silas Josef Volák

V slovenčine vyšla skrátená verzia pod názvom Sirota z Knowlu.

26.05.2013 4 z 5

Šibalstvá Tilla Eulenspiegla Šibalstvá Tilla Eulenspiegla Erich Kästner

Veselé a poučné príbehy jedného malého podvodníčka. Najvtipnejšie sú o tom, ako strážil vežu, naučil somára čítať a liečil chorých.

26.05.2013 5 z 5