Strýc Silas

Strýc Silas https://www.databazeknih.cz/img/books/67_/67577/stryc-silas-4Vw-67577.png 4 16 3

Volně zpracováno podle stejnojmenného románu Josepha Sheridana Le Fanu. Vzrušující román s kriminální zápletkou zavádí do sídla zchudlého zdegenerovaného šlechtického rodu v Anglii minulého století. Sedmnáctiletá dívka, žijící po smrti otce na panství u svého strýce, objasňuje historii dvou vražd, které poznamenaly krví její rodinu. Volně zpracoval Josef Volák podle stejnojmenného románu Josepha Sheridana Le Fanu Uncle Silas... celý text

Romány Literatura česká
Vydáno: , Severočeské nakladatelství

Uncle Silas , 1864

Pawlisman
17.04.2024 3 z 5

Začátek slušný, zajímavý, moderní. Pak se začne táhnout jak běžný román, avšak bez mistrovského pera. Nedočetl jsem.

petra.kosiky
20.12.2022 5 z 5

Příběh z Anglie z první poloviny devatenáctého století. Příběh z dob dostavníků, večerní pošty, stoletých dubů a ohně plápolajícího v krbu. Příběh pokory, ale i vzdoru, který se nakonec ukáže být skoro hororem, určitě ale detektivkou, historickou detektivkou. Kniha vyšla v roce 1974. Příběh je volným zpracováním stejnojmenného románu, který napsal Joseph Sheridan Le Fanu: Uncel Silas. Poprvé vydáno v roce 1864. Jako kdybych ty poslední dny prožila někde na Bartram-Haughu s Maud Ruthynovou, s její věrnou služkou Mary Quinceovou, s Meg Hawkesovou, a taky s Milly, s Monikou a dalšími. Úžasný útěk.

Venezia
26.05.2013 4 z 5

V slovenčine vyšla skrátená verzia pod názvom Sirota z Knowlu.