Veka01 Veka01 komentáře u knih

Chazarský slovník Chazarský slovník Milorad Pavić

Román o sto tísících slovech, a ani jedno není nazbyt... Po Bulgakově Mistru a Markétce a Temné energii paní Juli Zeh třetí kniha v mém životě, kterou jsem s to označit za skutečně geniální.

28.08.2016 5 z 5

Marsyas čili Na okraj literatury Marsyas čili Na okraj literatury Karel Čapek

Jedna z vůbec nejdůležitějších knih naší literatury.
Třebaže mi příliš nesedí Čapkovo tvrzení o ženách a humoru (a možná, že tím právě jeho hypotézu nepřímo potvrzuji... :)), považuji Marsyas za geniální dílo, která má potenciál oslovit každého z nás. Ač pronáší mnoho hlubokých myšlenek, vyslovuje je srozumitelně, což je rys, který rozhodně nevidíme u všech moderních filosofů.

...a poslední část o češtině mě ve slabších chvílích dojímá.

11.11.2016 5 z 5

Šťastný Jim Šťastný Jim Kingsley Amis

Ó šťastný Jim,
jak mu závidím.
Ó šťastný Jim...

07.04.2015 5 z 5

Slečna Pettigrewová začíná žít Slečna Pettigrewová začíná žít Winifred Watson

Jedna z mála ne-tak-moc-přeslazených červených knihoven, jaké jsem za svůj život poznala. Milé, humorné čtení, ač možná konec a celé jeho vyznění již na hranici mezi vkusem a nevkusem začíná nebezpečně balancovat.... Pořád ale hrdých 5.

04.01.2015 5 z 5

Edison Edison Vítězslav Nezval

Překrásná záležitost, napsaná během několika dnů (!!!). Dostala jsem se k němu jakožto k povinné četbě, avšak nepochybuji, že se setkáme ještě mnohokrát. Jednoznačných pět.

06.10.2014 5 z 5

Stopařův průvodce po galaxii jazyků Stopařův průvodce po galaxii jazyků Yens Wahlgren

Pro mě jako obdivovatele fiktivních světů a cizích jazyků (i pozemských!) naprosté intelektuální porno. Yensi, děkuju! ♥

25.07.2019 5 z 5

Urbo Kune Urbo Kune Miloš Urban

Tentokrát za sebe nechám mluvit jiné...

16.01.2017 1 z 5