Slečna Pettigrewová začíná žít

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Humoristická novela s ženskou tematikou: kterak se z ošklivého káčátka stane okouzlující labuť. Slečna Pettigrewová je chudá vychovatelka středního věku disponující ošuntělým oblečením, uvadající noblesou a chybějící kuráží s chabou učitelskou kvalifikací. Téměř nezavadí o práci a nabídka vychovatelky v luxusní čtvrti je jednou z posledních šancí. Tak se seznámí se svou zaměstnavatelkou, slečnou LaFosseovou, krasavicí s nepříliš pevnými morálními zásadami. Slečna Pettigrewová začne své působení tím, že vyprovodí z bytu milence slečny LaFosseové, šarmantního mladíka a tím vytvoří prostor pro dalšího milence. Ten je zároveň majitelem divadla, kde slečna LaFosseová účinkuje jako herečka. Poté, co se slečně Pettigrewové podaří dostat z bytu i jeho, stanou se z obou žen přítelkyně. Slečna LaFosseová se chce nové kamarádce odvděčit a pustí se do vylepšení jejího vzhledu. Slečna Pettigrewová tomu nemůže uvěřit, ale proměna Popelky v oslňující dámu právě začíná. zdroj: mlp.cz...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/45477/slecna-pettigrewova-zacina-zit-iGo-45477.jpg 3.856
Žánr
Literatura světová, Novely
Vydáno, Columbus (ČR)
Orig. název

Miss Pettigrew Lives For A Day, 2000

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (13)

Kniha Slečna Pettigrewová začíná žít

Přidat komentář
LaCucaracha
04.08.2019

Je to taková červená knihovna. Ve 30. letech napsaná, o 30. letech pojednávající. Takže podle toho to i vypadá. Opravdu to nejlépe vystihuje přirovnání k Popelce, jen té Popelce je skoro padesát. Během čtení to docela šlo, ale po dočtení, když na knížku zpětně myslím, mě postavy čím dál tím víc rozčilují. Slečna Pettigrewová má být asi sympatická, ale i když se autorka snažila ji tak vykreslit, skrz všechno probleskuje podoba obyčejné ublížené staré panny, která se v nové roli tetelí blahem a natřásá jak slípka. Ostatní postavy, výlučně z prostředí bohaté smetánky, jsou taktéž vykreslené rádoby pozitivně, jenže ve skutečnosti jsou to: hloupá coura, která spí s několika chlapy, protože neví, co chce; ožrala; nána posedlá vlastním vzhledem; hejsek; a ten padesátiletý "džentlmen", vysněný princ na bílém koni, dá dvě hodiny po seznámení ženské francouzáka, protože kdo by mu odolal. Všem je nejlíp v nočním klubu. Nakonec není neuvěřitelný samotný příběh o Popelce, ale spíš to, že by se celá ta skvadra namyšlených a povrchních budižkničemů chovala tak láskyplně, starostlivě a pozorně k cizí, staré, chudé a zanedbané putičce. Ale čtivé to je, to zase ano. Zato humoristické ani zbla. Prostě červená knihovna.

hanpari
22.07.2019

Taková slabší Fan Vavřincová; romance ve stylu první republiky, alespoň z pohledu našince. Ti, co mají rádi pokulhávající humor P.G. Wodehouse, si přijdou na své. Je to zkrátka takové neobratné, tlačené násilně správným směrem. Osobně dávám přednost jiným humoristům, nebo zkrátka jsem čekal víc.


vikaa
15.05.2019

Tak jak už se stává poslední dobou pro mě takřka zvykem, ke knize mě přivedl film Velký den slečny Pettigrewové, který se mi líbil a u kterého jsem se opravdu bavila. Knížka je takovou červenou knihovnou o proměně ošklivého káčátka, které má už ty nejlepší roky za sebou a přesto se bez jakýchkoliv zkušeností vrhá do "velkého světa" a stává se dobrou rádkyní své nové mladé přítelkyni a katalyzátorem mnoha jejich vztahů.Celá kniha se odehrává v jednom jediném dni a za těchto hektických 24 hodin slečna P. zažívá mnohem více radosti, než za celý svůj dosavadní život...
Dávám 3 a půl hvězdy - kniha se četla opravdu lehce a s dobrým svědomím ji mohu doporučit všem, kteří chtějí utéct od svých všedních starostí do světa, kde je možné prakticky všechno:-)
Jinak obálka knížky je dle mého soudu nepěkná a naprosto nevhodná k žánru knihy. Kdybych soudila knihy podle obalu, nikdy bych po ní nesáhla!

Cabiria
09.05.2019

Příjemná jednohubka bez velkých ambicí, prostě pro pobavení, pohlazení po duši, odreagování od všedních starostí...
Asi se k ní ještě někdy vrátím.

Atuin
03.03.2019

Ono by se tomu dalo i ledacos třeba i vytknout, kdyby to nebylo tak sympatické, nenápadné, milé až laškovně odzbrojující a napříč nejrůznějšími epizodami jediného dne dokonalé nenásilné. Své mají i lehké jako kouzlem vstupující ilustrace, které podtrhávají dobu i atmosféru.
Takhle si představuji to co bylo klasifikováno na nedávné knize ( Milá paní Birdová) jako okouzlující a vtípné.
V rámci subžánru 4,5/5

Toffee
08.01.2017

Vzala jsem si tuhle knihu v knihovně namátkou, abych si přečetla něco, co neznám, od autorky, o které jsem nikdy neslyšela. Z mého pohledu je to nenápadná perla. Nevím, jestli znáte ten pocit, když čtete a najednou se přistihnete, že se u toho nevědomky usmíváte, ale přesně to se mi při čtení stalo. Je to konverzační komedie, hrozně mi připomněla všechny ty skvělé americké černobílé konverzační komedie s Catherine Hepburnovou, Cary Grantem a spol. Za tyhle zábavné dialogy a situace pramenící z neznalosti hlavní postavy pohybovat se ve světě peněz a zábavy dávám 5 hvězd.

Jossie
25.10.2016

Na to, jakou to má pochvalnou předmluvu, to zas tak skvělé nebylo, ale jako divadelní hra by to nemuselo být vůbec špatné.

Veka01
04.01.2015

Jedna z mála ne-tak-moc-přeslazených červených knihoven, jaké jsem za svůj život poznala. Milé, humorné čtení, ač možná konec a celé jeho vyznění již na hranici mezi vkusem a nevkusem začíná nebezpečně balancovat.... Pořád ale hrdých 5.

1

Doporučujeme

Zvířecí farma
Zvířecí farma
Petr a Lucie
Petr a Lucie
Kreutzerova sonáta
Kreutzerova sonáta
Rytíř Sedmi království
Rytíř Sedmi království

Štítky

zfilmováno Anglie 20. století

Autor knihy

Winifred Watson
britská, 1906 - 2002

Kniha Slečna Pettigrewová začíná žít je v

Právě čtených1x
Přečtených74x
Čtenářské výzvě6x
Doporučených3x
Knihotéce31x
Chystám se číst38x
Chci si koupit2x
dalších seznamech3x