Uroborus Uroborus komentáře u knih

Fyziológia chuti alebo Úvahy o gastronomickom umení Fyziológia chuti alebo Úvahy o gastronomickom umení Jean Anthelme Brillat-Savarin

Milujem aj takéto knihy (z výpredaja 90-tych rokov). Kopa krásnych a hodnotných kníh, za pár korún československých :)

Neskutočné príbehy Neskutočné príbehy Ján Čomaj

Zaujímavé a písané pekným štýlom.

Gorily v mlze Gorily v mlze Dian Fossey

Knižku som si objednal na konci 80-tych, počas ZVS, skrz nejakého časopisu a prečítal som ju až po ZVS-ke, keď som mal už kľud. Pre mňa výborná!

Okouzlen brouky a hady Okouzlen brouky a hady Jiří Niedl

Aj ja som bol roky okúzlený teraristikou! Dnes už akoby toto hobby vymieralo...

PopCo PopCo Scarlett Thomas

Čítal som to už dávnejšie a trocha som sa v tom strácal, nezanechalo to vo mne nič, čo by som chcel a potreboval.

11.03.2018 2 z 5

Strom janičiarov Strom janičiarov Jason Goodwin

Pre mňa skvelé čítanie, zaujímavá doba, zaujímavé postavy,...žiadne výhrady.

Mamenka Mamenka Anna Bertová

Ide vlastne o prvú časť, myslím, štvordielného románu. Siahol som po ňom, aby som si krátil vyše dvojhodinové, denné cestovanie vlakom. Bol som milo prekvapený! Pekný, nenáročný, ale postačujúci štýl,...veľmi dobre sa mi čítal a opäť som si pridal nové čriepky do mozaiky vtedajšieho obdobia, ktorý nie je pre mňa príliš známe. Ak sa dostanem aj k ostatným dielom, poteším sa!

11.03.2018 5 z 5

Smelý zajko / Smelý zajko v Afrike Smelý zajko / Smelý zajko v Afrike Jozef Cíger Hronský

Nádherné detské čítanie (viac sa mi páči český výraz četba) a myslím si, že bez prepracovaných Vodrážkových ilustrácií by sme to ani nepoznali. Vďaka nemu je kniha takou "kultovou", akou je.

Poľovačka na huby Poľovačka na huby Vladimír Aleksejevič Solouchin

Nádherná "hubárska próza", po zopár riadkoch máte chuť vybehnúť do lesa a poľovať!
Srdcom a so znalosťou opísané ruské lesy, stromy a hríby

Kvety Tatier Kvety Tatier Ivor Mihál

Na výlete vo Vysokých Tatrách v 1993-ťom roku, obdarovala ma manželka touto knižkou. Je nádherná, vyčerpávajúca tématiku, snáď mohol byť väčší formát,...kvôli fotografiám.

11.03.2018 4 z 5

Viktor Kubal: filmár, výtvarník, humorista Viktor Kubal: filmár, výtvarník, humorista Rudolf Urc

Tak toto som si musel kúpiť hneď, ako som sa o nej dozvedel a trvalo to niekoľko rokov. Ale mám ju, je prečítaná, prelistovaná, je zaujímavá a krásna. Chcelo by to o Kubalov,i ešte aspoň dve takéto knihy.

Velký obrazový atlas rýb Velký obrazový atlas rýb Stanislav Frank

A ďalší z nádherných atlasov môjho detstva!

Zvieratá nad priepasťou Zvieratá nad priepasťou Jiří Volf

Túto krásnu knihu som v detstve dostal od rodičov. Krátko na to sme kamsi cestovali vlakom na západné Slovensko a moja kniha vo vlaku ostala. Dúfam, že niekoho potešila, pretože mňa to roky rokúce mrzelo,... Asi po dvadsiatich rokoch, som takúto knihu našiel v krabici na letáky. Niekto sa s ňou takto rozlúčil... A aj keď nie je v perfektnom stave, je aj trošku popísaná, mám tento výtlačok, odvtedy vo svojej knižnici.

Rastú! Rastú! Ján Majerník

Všetka tá "próza" o hubách a hubároch sa mi číta dobre, keďže je jej tak málo,...aj ja som jeden z "lovcov", nie zberačov :)

Spišské tajomstvo Spišské tajomstvo Jožo Nižnánsky

Ako chlapcovi, mi túto knihu požičala moja prababka (nech odpočíva v pokoji!) a odvtedy som začal čítať aj historické príbehy,... Stále mám pred očami to vydanie,...

Kámen ze Zdi nářků Kámen ze Zdi nářků Frederic Morton

Súhlasím, že je to výnimočná kniha, hrubá a v žiadnom prípade nie nudná, je plná života a osudov ľudí... Takéto príbehy ma uchopia a nepustia!

Žraloci Žraloci Xavier Maniguet

Na tento titul som naďabil, pred viac ako dvadsiatimi rokmi v Prahe, dal som zaň takmer posledné peniaze (169,-Kčs) čo mi ešte ostali, ale neľutujem. Stále má svoje čestné miesto v knižnici. Aj keď je to predovšetkým o žralokoch, zopár strán je venovaných aj piraňam, krokodýlom, kosatkám aj barakudám.

Objavenie neba Objavenie neba Harry Mulisch

Po celú dobu čítania tej hrubočiznej knihy som rozmýšľal nad zakončením, ale ten koniec, to šlo akosi mimo mňa! Nechápem!

11.03.2018 3 z 5

Hrdinský zápisník Hrdinský zápisník Klára Jarunková

Toto bola zrejme moja prvá knižka, vypožičaná zo školskej knižnice,...nezabudnuteľná.
Teraz mám vo svojej knižnici prvé vydanie z roku 1960, žiaľ, bez prebalu. Ale zrejme si ho vyrobím :)

Knížka na houby Knížka na houby Lubomír Tomek

Celkom to šlo...