Strom janičiarov přehled

Strom janičiarov
https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/373683/bmid_strom-janiciarov-XOt-373683.jpg 4 18 18

Istanbul tridsiatych rokov 19. storočia a Osmanská ríša stojí na prahu novej éry. Odhalenie série vrážd čaká na eunucha Jašima Togalu, vďaka jeho intelektu, nadhľadu, spoľahlivosti, inštinktu a bystrému úsudku.

Literatura světová Detektivky, krimi Historické romány
Vydáno: , Ikar (SK)

The Janissary Tree , 2006

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Strom janičiarov. Přihlašte se a napište ho.

lencin
02.09.2020 4 z 5

Detektivní příběh z Istabulu 30.let, 20.století. Hlavní hrdina Jašim Togulu vyšetřuje vraždu harémové dívky a současně záhadné zmizení 4 důstojníků. Autor vystudoval historii Byzance, a to se odráží v realistických a podrobných popisech té doby.
(2008)

AlexandrTigran
08.04.2020 5 z 5

Tohle je přesně jedna z knih, u kterých žasnete, že se o ní tak málo ví. Skvělý a originální vyšetřovatel, naprosto netuctový a skvěle zapadající do celého příběhu a istanbulského koloritu. Jeho debaty s řeckým trhovcem zeleniny a domácí vaření mě vždycky dostaly. Napínavé a zároveň vtipné, úžasné postavy- a to kouzlo ztraceného orientu...! Kdyby byl Kara ben Nemsí detektiv a eunuch... asi tak :-D Doporučuju všema deseti!

Ulala
17.02.2020 5 z 5

Super kniha. Kdybych nehledala knihy pro čtenářskou výzvu, úplně bych zapomněla na tento skvělý příběh z osmanské říše. Historie, napětí, svižně napsané (jak již bylo řečeno). Vřele doporučuji všem, kdo mají rádi historické příběhy a chtějí se tak mimochodem něco nového dozvědět.

Zatím zde není žádná související novinka.

Ocenění knihy (1)

2007 - Edgar Allan Poe Awards (Best Novel)

Kniha Strom janičiarov v seznamech