ttinecka ttinecka komentáře u knih

Láska a válka 3 Láska a válka 3 John Jakes

Všechny 3 díly Lásky a války je o mnoho slabší než Sever a Jih, 3. část je z nich asi nejlepší (na tu bídu). Pro srovnání jsem četla souběžně pár kapitol i v angličtině a musím říct, že český překlad je podle mého názoru hodně špatný, což na kvalitě mnoho nepřidá. Stále je to však příjemná vzpomínka na dobu někdy před 15 lety, kdy jsem tyto knížky hltala, i když teď vlastně moc nechápu proč :-)

16.01.2013 4 z 5

Smrtící rozdělení Smrtící rozdělení J. D. Robb (p)

Moje první kniha od této autorky a doufám, že ty další budou lepší :-)

25.12.2012 3 z 5

Já Miloš Kopecký

Dlouho jsem nečetla žádný životopis. Tento o Miloši Kopeckém byl pro mě poutavý a zajímavý. Některé pasáže a vzpomínky jsem jen přelétla, některé ale četla jedním dechem, byl to složitý, leč obdivuhodný člověk s nelehkým osudem, jenž poznamenala jeho nevyléčitelná nemoc.Doporučuji.

05.12.2012 5 z 5

Sever a Jih - 1. díl Sever a Jih - 1. díl John Jakes

skvělá vzpomínka na středoškolskou četbu, letošní oprášení paměti už není tak žhavé, přesto čtené s velkou chutí - pohodová četba, oprášení znalosti reálií z americké občanské války a osudů dvou mně dobře známých rodin, vše doplněné televizním zpracováním, které zrovna běží v televizi :-)

23.11.2012 4 z 5

Jeden den Jeden den David Nicholls

Knížka mě ze začátku moc nechytla, ale později jsem se do ní začetla a líbila se mi - zajímavý příběh jednoho vztahu v průběhu 20 let, fatální konec, ale jiný by se mi tak asi nelíbil. Pustila jsem si i film na doladění atmosféry, ale ten, kdo nečetl knihu, se lehce ztratí v ději a souvislostech.

31.10.2012 4 z 5

Nádherná rána Nádherná rána Monika Pavlíčková

kniha mě moc nezaujala, ne moc zajímavý příběh z managerského i soukromého světa postav

23.10.2012 3 z 5

Děti z Bullerbynu Děti z Bullerbynu Astrid Lindgren

miluju tuhle knížku, našla jsem dokonce i staré vydání a už se těším, až ji budu moct číst svým dětem :-)

22.10.2012 5 z 5

Sestry sudičky Sestry sudičky Eleanor Brown

Zajímavý a dobře čtivý, i když lehce předvídatelný popis cesty tří sester za hledáním, poznáním a přijetím sebe sama.

19.10.2012 3 z 5