Láska a válka 3

Třetí díl trilogie. Spletité a dlouhodobé rozpory mezi průmyslovým Severem a zemědělským Jihem se staly příčinou rozpoutání občanské války. Lincolnova snaha udržet seveřanskou posádku v pevnosti Fort Sumter na území Jižní Karolíny zahájila první válečný střet meti oběma zeměmi. Orry a George nyní stáli na opačných stranách bitevního pole. Válka, jenž se z počátku odhadovala na tři měsíce se nyní jevila hrozivěji a tragičtěji....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/38062/saga-hazardu-a-mainu-na-pozadi-obca-Wmh-38062.jpg 442

Sága Hazardů a Mainů na pozadí občanské války 5.

Literatura světová, Historické romány
Vydáno, X-Egem

Love and War, 1984

Kniha Láska a válka 3

Babo
23.12.2014

Jen málokdy dojde k tak obrovským změnám jako je zásadní pohled na způsob života klidně a "civilizovaně"
Ani odtržení jižních států od průmyslového severu nemohlo dopadnout jinak.A bouřlivá doba přináší bouřlivé osudy jednotlivých aktérů .
Trvalo čtyři roky než si i ti nahoře uvědomili,že zabíjení jim štěstí a moc nepřinese.A tak po tisíci mrtvých,zničené zemi je konečně podepsána kapitulace.
Pro některé už je ale pozdě, jejich mládí a bezstarostnost umřela spolu s kamarády na bojišti.
tento díl je asi opravdu zatím nejlepší,možná proto,že se víc věnuje osudům jednotlivých postav .
V každém případě je pro mě problém přirozeně rozlišovat, kdo je na které straně.
Asi to utrpení je na obou stranách stejné a nedá se jednoznačně určit , kdo je ten kladný hrdina,,,
Samozřejmě až na vyjímky a ani tady není určující jestli se jedná o jižana nebo seveřana.Prostě platí,že všude jsou dobří a špatní lidé.

ttinecka
16.01.2013

Všechny 3 díly Lásky a války je o mnoho slabší než Sever a Jih, 3. část je z nich asi nejlepší (na tu bídu). Pro srovnání jsem četla souběžně pár kapitol i v angličtině a musím říct, že český překlad je podle mého názoru hodně špatný, což na kvalitě mnoho nepřidá. Stále je to však příjemná vzpomínka na dobu někdy před 15 lety, kdy jsem tyto knížky hltala, i když teď vlastně moc nechápu proč :-)

maryzka
17.06.2012

Jenom boj mezi kamarády na opačných stranách barikády.