tsal tsal komentáře u knih

Gaidžin Gaidžin James Clavell

Tchaj-pan se mi líbil velice velmi a proto jsem od této knihy očekávala opravdu hodně. Bohužel však trochu zklamala. Byť akce nechybí, všechno nějak haprovalo na postavách. Hlavně pak na samotném Malcolmovi, který měl do svého dědečka Dirka Struana sakra daleko a rozhodně nevystačil na klíčovou postavu knihy.

19.06.2011 3 z 5

Čaroděj Čaroděj Michael Scott

Dobrodružví pokračuje, hrdinům přituhuje a nepřátelé sahají po stále mocnějších zbraních. Josh i nadále pochybuje o Flamelových úmyslech a jeho závist vůči sestřiným schopnostem je vítaný faktor lidství. Machiavelli, nový Deeho spojenec, je zajímavá, a snad i jednou šedá a nikoliv jen černobílá postava. Nejvíce mě ovšem bavila linie z Alkatrazu. Perenela a její smysl pro humor se vyšvihly na post oblíbené postavy.
Jen by to chtělo korektury. Uvozovky na špatných řádcích, hrůzy jako: "...nějaké fotografie z mobilů se objevily na blogách," a tři verze jména Areop-Enap na jedné stránce? Já si na tohle hledání chyb nepotrpím, ale tohle opravdu ne.
Celkově vzato je kniha o něco lepší než první díl, ale stále průměr, který neurazí, ale ani nenadchne. Pokud chcete oddychovku, která se přečte rychle, je to fajn počtení a mladším čtenářům fantasy se bude zaručeně líbit.

24.05.2011 3 z 5

Něco z Noční strany Něco z Noční strany Simon R. Green

Zajímavá věc, která se čte sama. Jediné, co mi občas trochu vadilo, bylo autorovo zbytečné opakování se, nebo vykecávání se na nesprávných místech.

25.04.2011 4 z 5