tonysty tonysty komentáře u knih

Souostroví Gulag - 1. díl Souostroví Gulag - 1. díl Alexandr Isajevič Solženicyn

Musím uznat že po přečtení této knihy děkuji za Česko jaké nyní máme i se všemi korupčníma kauzami.. Ty věci co se tam objevují jsou pro běžného středoevropana naprosto ale naprosto nepochopitelné a pro mě jako humanisty je obtížné tuto knihu číst. Na druhou stranu je (i přes podmínky v jakých vznikala bravůrně napsaná.
Doporučuji všem pravověrným voličům KSČM ( I když si sem jist že žádný z nich moje doporučení na potaz nevezme)

31.10.2017 5 z 5

Almanach tajemna Almanach tajemna * antologie

Opravdu povedená kniha, vhodná do těchto sychravých večerů a noci:-)
Na 450 stranách se zabývá skoro vším co si v oblasti tajemna a paranormálních jevů můžete představit. Začíná se tajuplnými egyptskými zkazkami, vhodně následují římské a řecké věštby u ůlitby bohů, všemožná zjevení. Na své si přijdou i milovníci zlobivého ducha poltergeista .
Všichni co mají rádi jemné mrazivé chvění v zádech a potrpí si na cokoliv nevysvětlitelného, musí si ji obstarat:-)

21.11.2017

Dějiny sebevražd Dějiny sebevražd Martin Monestier

Docela morbidní záležitost. Kniha na trhu ojedinělá, přesto svým rozsahem a zaměřením zcela vymykající se běžným konvencím. Takové možnosti, co jsou zde uvedeny zdaleka přesahují jen běžné oběšení/zastřelení. Je vidět jak je lidstvo neuvěřitelně houževnaté a vynalézavé (nejen!) pokud jde o to najít zvláštní formu sebevraždy. Doporučuji každému s trošku otrlým žalůdkem a širokým smyslem pro humor.

03.11.2017

Hladové hry Hladové hry Dan Simmons

První kniha mě velmi uchvátila svým zpracováním a neustálým bojem o přežití Katniss. Chvílemi jsem měl stažený dech v předtuše jak to vše dopadne. Přečetl jsem si ji 3x. Bohužel se to nedá říci o pokračování.

31.10.2017