Dějiny sebevražd

Dějiny, techniky a zvláštnosti dobrovolné smrti Světová zdravotnická organizace napočítala zhruba tisíc způsobů, jimiž si lze přivodit smrt, a důvody, jež vedou jedno­tlivce k tomu, aby si sáhl na život, jsou ještě početnější. Každý rok je z map vymazáno město velikosti Štrasburku i s předměstími. Dějiny sebevražd, tohoto společenského jevu prvořadého významu, v průřezu časem a u jednotlivých národů, nebyly dosud napsány. Dílo Martina Monestiera, skutečná encyklopedie, evokuje veškerou mnohotvárnost lidského chování vedoucího k sebevraždě. Od sebevražd z lásky po epopej kamikaze, od sebevražd jako oběti po sebevraždy jako formy protestu, od prevence po asistovanou sebevraždu, od sebevraždy napodobením po kolektivní odchod ze života, od dobrovolné smrti v literatuře po náboženské příkazy, nic neuniklo bedlivé autorově pozornosti a strhujícímu popisu. Proč si mladí lidé mladší pětadva­ceti let berou život více než ostatní? Proč si kandidáti smrti zhotovují podivné stroje, které je mají připravit o život? Proč je míra sebevražd vyšší v některých profesích? Proč páchají Maďaři sebevraždu třikrát častěji než jiné národy? Proč se lze domnívat, že i zvířata páchají sebevraždu? Tisíc otázek položených v rámci velkých dějin lidstva i jejich detailů, v rámci příběhů i zajímavostí, skutečné zrcadlo nastavené společnosti minulosti i dneška....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/18582/dejiny-sebevrazd-GdR-18582.jpg 4.432
Literatura naučná
Vydáno, Dybbuk

Suicide - Histoire, Techniques et Bizarreries de la Mort Voluntaire, 1995

Kniha Dějiny sebevražd

lucie.dc
03.02.2020

Četla jsem ji už na stredni skole. Velmi zajimava. Uz tehdy jsem kroutila hlavou, za jake hlouposti si lide vzali zivot... a nekdy byli opravdu vynalezavi.

tonysty
03.11.2017

Docela morbidní záležitost. Kniha na trhu ojedinělá, přesto svým rozsahem a zaměřením zcela vymykající se běžným konvencím. Takové možnosti, co jsou zde uvedeny zdaleka přesahují jen běžné oběšení/zastřelení. Je vidět jak je lidstvo neuvěřitelně houževnaté a vynalézavé (nejen!) pokud jde o to najít zvláštní formu sebevraždy. Doporučuji každému s trošku otrlým žalůdkem a širokým smyslem pro humor.

StihOMam
14.03.2017

Není to víkendová záležitost: vyčleňte si na čtení trochu více času. Zvláštnostmi a zajímavostmi se však stránky hemží a investovaný čas se vám tedy několikanásobně vrátí.

adrianna0305
11.10.2015

3x sláááva konečně po několika letech dočteno. Byla jsem namlsána z Historie trestu smrti a čekala jsem něco zajímavého i od téhle knihy a ono NIC :-(( fakt čtenářské utrpení, sebevrah tam návod nenajde :) ...hmm možná v polovině knihy se unudí k smrti.

exa
06.07.2014

Kniha není nezajímavá, ale na můj vkus je trochu moc rozvláčná.

Karmína
18.01.2012

Velice poučná a zajímavá kniha. To by člověk nevěřil, co lidi dokáží vynalézt :-o

sebevražda historie

Martin Monestier