Dějiny sebevražd

Dějiny, techniky a zvláštnosti dobrovolné smrti Světová zdravotnická organizace napočítala zhruba tisíc způsobů, jimiž si lze přivodit smrt, a důvody, jež vedou jedno­tlivce k tomu, aby si sáhl na život, jsou ještě početnější. Každý rok je z map vymazáno město velikosti Štrasburku i s předměstími. Dějiny sebevražd, tohoto společenského jevu prvořadého významu, v průřezu časem a u jednotlivých národů, nebyly dosud napsány. Dílo Martina Monestiera, skutečná encyklopedie, evokuje veškerou mnohotvárnost lidského chování vedoucího k sebevraždě. Od sebevražd z lásky po epopej kamikaze, od sebevražd jako oběti po sebevraždy jako formy protestu, od prevence po asistovanou sebevraždu, od sebevraždy napodobením po kolektivní odchod ze života, od dobrovolné smrti v literatuře po náboženské příkazy, nic neuniklo bedlivé autorově pozornosti a strhujícímu popisu. Proč si mladí lidé mladší pětadva­ceti let berou život více než ostatní? Proč si kandidáti smrti zhotovují podivné stroje, které je mají připravit o život? Proč je míra sebevražd vyšší v některých profesích? Proč páchají Maďaři sebevraždu třikrát častěji než jiné národy? Proč se lze domnívat, že i zvířata páchají sebevraždu? Tisíc otázek položených v rámci velkých dějin lidstva i jejich detailů, v rámci příběhů i zajímavostí, skutečné zrcadlo nastavené společnosti minulosti i dneška....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/18582/big_dejiny-sebevrazd-GdR-18582.jpg 4.433
Literatura naučná

Vydáno: , Dybbuk

Suicide - Histoire, Techniques et Bizarreries de la Mort Voluntaire, 1995

Kniha Dějiny sebevražd

hu_87
26.09.2021

Sic morbidní, ale velmi zajímavé a jakoby tajemné téma, v této knížce podané mimořádně dobře. Zajímavé kapitoly např. o historii sebevražd, sebevraždách v různých kulturách, ale co hlavně: těch možných způsobů, které jsou tu zmíněny!

lucie.dc
03.02.2020

Četla jsem ji už na stredni skole. Velmi zajimava. Uz tehdy jsem kroutila hlavou, za jake hlouposti si lide vzali zivot... a nekdy byli opravdu vynalezavi.

tonysty
03.11.2017

Docela morbidní záležitost. Kniha na trhu ojedinělá, přesto svým rozsahem a zaměřením zcela vymykající se běžným konvencím. Takové možnosti, co jsou zde uvedeny zdaleka přesahují jen běžné oběšení/zastřelení. Je vidět jak je lidstvo neuvěřitelně houževnaté a vynalézavé (nejen!) pokud jde o to najít zvláštní formu sebevraždy. Doporučuji každému s trošku otrlým žalůdkem a širokým smyslem pro humor.

StihOMam
14.03.2017

Není to víkendová záležitost: vyčleňte si na čtení trochu více času. Zvláštnostmi a zajímavostmi se však stránky hemží a investovaný čas se vám tedy několikanásobně vrátí.

adrianna0305
11.10.2015

3x sláááva konečně po několika letech dočteno. Byla jsem namlsána z Historie trestu smrti a čekala jsem něco zajímavého i od téhle knihy a ono NIC :-(( fakt čtenářské utrpení, sebevrah tam návod nenajde :) ...hmm možná v polovině knihy se unudí k smrti.

exa
06.07.2014

Kniha není nezajímavá, ale na můj vkus je trochu moc rozvláčná.

Karmína
18.01.2012

Velice poučná a zajímavá kniha. To by člověk nevěřil, co lidi dokáží vynalézt :-o