tono tono komentáře u knih

Vyléčení pro milióny Vyléčení pro milióny Serge Kahili King

Zajímavé, leč jestli to funguje těžko říct, nezkoušel jsem.

27.09.2011

Jak se zbavit brýlí Jak se zbavit brýlí Mirzakarim Norbekov

Skvěle napsaná kniha, která dokáže člověka povzbudit, poučit i pobavit.

27.09.2011 5 z 5

Pravda mezi nebem a zemí Pravda mezi nebem a zemí Roman Zeman

Poutavé čtení o nesmírně zajímavém a důležitém tématu, o kterém jsou zatím spíše jen útržkovité informace na internetu, určitě velmi přínosné ai zábavné, ačkoliv literární styl není z mého pohledu nepatří mezi silné stránky a není přílis zajímavý.

26.09.2011 4 z 5

Hra o přežití Hra o přežití Hector Macdonald

Úžasný struhující román plný zvratů, přečetl jsem jedním dechem.

Delpassův experiment Delpassův experiment James Bedford

Fascinující kniha, která čtivým způsobem a na konkértních příkladech a příbězích odhaluje celkem složité vědecké problémy a seznamuje čtenáře s průběhem a výsledky nesmírně zajímavých pokusů a bádání. Proč tyto záležitosti nejsou veřejně známy? Proč se o tom více nemluví? Například ve školách ap.? Svět by pak možná vypadal jinak. A napadá mě samozřejmě otázka, jestliže toto jsou výsledky výzkumů probíhajících v 70.letech 20.století či ještě dříve, co musí být vyzkoumáno dnes? A porč o tom nikde oficiálně nic není?

26.09.2011 5 z 5

Zajímavý a originální román s specifickou atmosférou, která mně dokonale pohltila (především části ve světě představ), dojem kazila občas příliš zdlouhavá až nezáživná popisnost přdevším v té části "skutečné" reality.

26.09.2011 4 z 5

120 dnů Sodomy 120 dnů Sodomy Donatien Alphonse François de Sade

Naprosto ojedinělá kniha v celé (známé) historii lidstva. Přečetl jsem mnohokrát a stále se u toho dobře bavím a jsem fascinován popisem postav, výstředností, kterých se dopouštějí i filozofickými úvahami.
Neznám žádné dílo, které by bylo alespoň trochu podobné tomuto.
A ta kombince vznešeného a vytříbeného jazyka s vulgaritou a odporností je geniální, navíc to celé působí absurdně a značně šíleně, když se tam běžně popisují záležitosti a činnosti, které jsou i dnes po takové době od napsání tohoto díla stále naprosté tabu, že se tomu prostě musím smát. Lze to brát vážně jako sexulogické a filozofické dílo a také s nadsázkou jako zvrácený fekální humor. :) Kdekoliv knihu otevřu, najdu nějakou šílenou hlášku, která ve mně vyvolá salvu smíchu. A to se cení! Škoda, že nikdo v současné době nemá žaludek a koule na to, aby něco podobného napsal a vydal. A velká škoda, že dílo není dokončené.

Také bych se rád zeptal Jusa jaká díla "na téma zvrácené lidské morálky, sexuálních úchylek či překračování hranic" byla napsána?
Rád bych si něco takového přečetl, ale na nic takového nemůžu narazit.

26.09.2011 5 z 5

Amazonie Amazonie James Rollins (p)

Velice dobře se to čte, strhující a celkem i zajímavý děj a nápad, je to napínavé a čtivé. Mě se navíc i velmi zamlouvalo prostředí amazonského pralesa.
Na druhou stranu naprosto neoriginální a klišovité postavy a jejich dialogy včetně vztahů mezi nimi, které jsou navíc dosti předvídatelné.

26.09.2011 3 z 5