Tommykc30 Tommykc30 komentáře u knih

Pochovejte mě pod podlahu Pochovejte mě pod podlahu Pavel Vladimirovič Sanajev

Jednoznačně doporučuji, kniha je velmi hezky napsaná a čte se jedním dechem. V mnoha chvílích si říkáte, jestli je to vůbec možné, co je vlastně pravda vzhledem ke stavu hlavní postavy a hlavně: chtělo se vám někdy najednou brečet, vyprsknout smíchem a u toho kulit oči děsem? Jestli se vám toto ještě nikdy nestalo a chcete se přesvědčit, že je to opravdu možné, pořiďte si knihu a poznejte život jednoho “chcípáčka”, jeho “úžasné babičenky” a obrovskou touhu po sjednocení života a štěstí. V žádném případě bych se nechtěl dopustit nějakého předsudku, ale jsem ohromen, že kniha je ruského autora a moc se těším na jeho další! Zároveň moc nerozumím zdejším moralistům, kteří knihu odsuzují s velmi nízkým hodnocením, protože by si měli uvědomit, že svět není jen růžový a pokud si s někým pohraje život takovým způsobem, že mu přeskočí v hlavě, nebo se rozvine nemoc a začne velmi nepříjemně terorizovat své okolí - které s tím nic nedělá (možná z důvodu velké autority) a dopadne to takovým způsobem zvláštní sebelítosti a “opičí” tvrdé lásky a zároveň destrukce všeho a všech okolo sebe, tak popírá realitu, která je v mnoha případech velmi podobná příběhu v knize. Svět není jen a pouze o “prosím a velmi pěkně děkuji”. Knihu doporučuji, připravte se na vyvedení ze své komfortní zóny a střet s realitou mnohých domácností - ne jen v Rusku.

03.03.2021 5 z 5

Achilleova píseň Achilleova píseň Madeline Miller

Nádherná kniha, příběh, který nepojednává pouze o trojské válce, ale krásným způsobem čtenáři (posluchači) podává výjev života dvou hlavních postav, které svedl dohromady osud. O neuvěřitelně silném poutu, oddanosti a neskonalé lásce. Příběh hladí, sametově vás objímá, vše s Achilleem a Patroklem prožíváte a mnohdy chcete něco podobného zažít ve skutečnosti. Ovšem poslední kapitoly vám vyrvou srdce z těla, je vám do pláče a téměř doslova lapáte po dechu a nechcete ničemu věřit a ... doufáte, i když předem znáte ten zatracený konec. Patroklos..netuším, spíše ani neumím vyjádřit slovy jak krásný člověk musel být. Velmi doporučuji i audio verzi knihy - vše Vám dokonalým způsobem vypráví Michal Saic a vtiskne tak, pro mne již napořád, svůj hlas Patroklovi.

13.03.2021 5 z 5

Ovšem Ovšem Karel Kovy Kovář (p)

Dle mého názoru je za většinou zdejších příspěvků a vysokým hodnocením euforie sledovatelů (fanoušků) a vliv úspěšného influencera, se kterým ale nelze ve všem souhlasit a tak jako on sám radí, buďme kritičtí. Nepopírám mu snahu, preciznost, upřímnost a další klady, ale rozhodně se neopotím nad vším, co udělá, napíše či natočí. Neoddiskutovatelně chtělo odvahu napsat o svém soukromí a otevřít se, jenže v tomto případě to ani jinak vlastně nejde, chvála za podporu a dodání odvahy ostatním mladým lidem, kteří se sebou, strachem a zmatkem každý den a mnohdy zbytečně bojují. Jenže to je tak vše. Dnes vydává každý youtuber, influencer apod. životopisnou knihu, což mi vzhledem k jejich věku prostě nesedí. Spíše bych všechna tato “díla” bral jako lepší referáty středoškolských studentů. Hodnotím nízko, protože všechna hodnocení těchto knih jsou velmi zkreslená fanoušky a v autorech mohou vyvolávat falešné pocity spisovatelského umu, hladit jejich ega - což ve výsledku škodí všem.

22.03.2021 2 z 5

Úžasná dobrodružství Kavaliera a Claye Úžasná dobrodružství Kavaliera a Claye Michael Chabon

Asi nejkrásnější příběh, který jsem kdy četl. Je v něm opravdu všechno. Doporučuji přečíst.

25.09.2019 5 z 5

Druhý díl mi přišel o něco zábavnější, možná to bude jako s vínem.. Prvnímu dílu jsem dal hvězdu navíc za oživení téměř vytěsněné vzpomínky z dětství což způsobilo, že oba díly hodnotím stejně. Autor má v sobě humor a způsob vyjadřování, který je mi velmi blízký. Hra se slovy a používání určitých výrazů a jejich kombinace dokáže zahřát. Jen se stává, že v některých částech ten humor někam mizí a zůstává prázdné místo. Možná vyprázdněné z důvodu vyčerpání, které způsoboval ten malý satan. Těším se na další pokračování, které jsem již načnul.

22.03.2021 3 z 5

Sérii jsem dlouho odkládal, nyní nastal čas a já mám za sebou první díl, ostatně tahle doba si žádá odlehčení a proto jsem sáhnul po něčem vtipném. Ovšem asi jsem očekával více, všude se o Moderním fotrovi mluví a již i traduje, že je to něco opravdu k počůrání smíchy a vzhledem k tomu, že jsem četl jinou knihu pana Landsmana a sleduji jej na Instagramu, trochu jsem se zklamal. Kniha je svižně napsaná, autor si pohrává s českými výrazy, které dnešní doba neužívá a mladí lidé asi již nebudou znát, ale tím více ke mě přilnula. Formulování vět a hra se slovy je velmi sympatická a lidé narozeni do milénia budou tímto “pohlazeni”. Některé pasáže jsou velmi vtipné a jiné skoro prázdné, asi jako Moderní fotr vyčerpaný a pohozený v koutě Čeňkova pokoje. Pasáže, které se zdají být nejdříve realitou a posléze zjistíte, že jsou velmi barevou představou autora, vám nejdříve vyrazí dech, ale pak se zasmějete a zároveň, pokud nemáte děti i s úlevou oddychnete.. O hvězdu navíc dávám, protože kniha ve mě vyhrabala velmi živou vzpomínku na mou babičku, když jsem u ní trávil prázdniny a chodila se mnou na pískoviště, neuvěřitelný flashback, takže děkuji!

13.03.2021 3 z 5