tlamiczka tlamiczka komentáře u knih

Nádraží Perdido Nádraží Perdido China Miéville

Pomalý, občas skoro až nezáživný román, ve kterém hlavním hrdinou není člověk ale město. Dokonale magické, promyšlené a okouzlující.

30.11.-0001 5 z 5

Zápletku povídky "Časožrouti" bych se nebála označit za dementní...přesto byla svojí atmosférou neuvěřitelně působivá. Nevybavuju si, kdy jindy bych si tolik říkala "to je ale blbina" a zároveň se absolutně nedokázala odtrhnout od knihy.

Geraldova hra Geraldova hra Stephen King

Je to jedina kniha od Stephena Kinga, kterou jsem nedocetla.

30.11.-0001 2 z 5

To To Stephen King

To je obecně považováno za nejlepší Kingův román a já s tím naprosto souhlasím. Bylo to moje první setkání s mistrem hrůzy, které ze mě udělalo doživotní fanynku jeho práce. Právě zde používá nejdokonaleji svůj trademark - brakovou hororovou zápletku spojenou s dokonale napsanými postavami, které mají "neuvěřitelně uvěřitelný" vnitrřní život a realistickou psychologii.

Tommyknockeři Tommyknockeři Stephen King

Tenhle román psal King polovinu času sjetý, s krvácejícím nosem a to samé se v podstatě děje hrdinovi. Vytváří to mimořádně působivou, pod kůži se zažírající knihu, která sice občas není úplně logická a podobá se drogovému snu, ale o to silnější je.