Tiama Tiama komentáře u knih

Láska ve stínu popraviště Láska ve stínu popraviště Zuzana Francková

Příběhy o tom, že osud člověka občas tak semele, že se nemůže špatnému konci vyhnout, ať se snaží, jak chce. Zvlášť, když se k tomu ještě přičte postavení ženské ve společnosti v těch dobách, to pak není východisko.

26.02.2016 5 z 5

Krvavý cejch Krvavý cejch Jan Bauer

Škoda, že autor asi zapomněl, že na začátku příběhu pro hovory s taliány potřeboval tlumočníka, ale na Šternberku najednou bez vysvětlení všichni všem rozuměli :-(
Taky Blasiovy rány do hlavy se poměrně často opakují.

11.02.2016 4 z 5

Nahý vikomt Nahý vikomt Sally MacKenzie

Jednoslovná odpověď "Ach!", odpověď vhodná téměř pro každou situaci! Alespoň pro Jane...

07.02.2016 3 z 5

Telepat Telepat John Brunner

Knížku jsem četla už aspoň šestkát. Ráda se k ní vždy po čase znova vracím, i když to není zrovna lehký příběh.

16.01.2016 5 z 5

Hodina smrti Hodina smrti Joseph Thomas Sheridan Le Fanu

Tak toto nebyl rozhodně můj šálek kávy. Knížka je zařazená mezi detektivky, proto jsem se do ní pustila, no ale podle mého to neodpovídá. Hlavní hrdinka sebou nechala neustále smýkat sem a tam jako nějaká ovce, o nějaké vlastní iniciativě se moc mluvit nedalo. Měla mít 17-19 let, mně připadala tak na 10. Možná proto jsem tam na rozdíl od Lomax žádnou romantiku neviděla. Jo, dočetla jsem to, zajímalo mě, jestli se to vůbec dohrabe k nějakému konci.

15.10.2015 2 z 5

Umění svádět Umění svádět Stephanie Laurens (p)

Tak nějak mě to neoslovilo, téměř škoda času

07.10.2015 2 z 5

Četnická pátračka versus galérka Četnická pátračka versus galérka Ladislav Beran

Příjemné počtení, jsou tam vybrané veselejší i vážnější historky. Rozhodně stojí za přečtení.

17.09.2015 5 z 5

Vražda o stříbrné svatbě Vražda o stříbrné svatbě Lee Harris (p)

Četla jsem to bohužel podle chronologického zařazení tady na databázi jako šestý díl v pořadí, rozhodně to byl velký skok mimo postupný vývoj mezi postavami :-(

05.09.2015 4 z 5

Nebezpečná krása Nebezpečná krása Markéta Tkadlecová

Tak musím říct, že mi to bohužel nepřipadalo ani jako romance, ani jako horor. Pro mne zklamání.

16.07.2015 2 z 5

Bohyně odplaty Bohyně odplaty Lindsey Davis

Tak jsem se pročetla k poslednímu dílu série a přijde mi líto, že se loučím se starým známým, který mě zajímal a bavil tolik dílů. Bohyně odplaty začala velmi vážně a smutně a přijde mi, že taky vážně skončila a s posledním písmenkem se všechno uzavřelo a ukončilo.

13.07.2015 5 z 5

Světové krimipovídky Světové krimipovídky * antologie

Přečetla jsem asi 3/4 knížky a nakonec jsem to vzdala. Proč se přemáhat, když jinde je spousta pěkných knížek.

07.02.2015 2 z 5

Zapomenutá zahrada Zapomenutá zahrada Kate Morton

Román jsem přečetla opravdu jedním dechem, myšlenky se mi k ději pořád vrací. Takového trápení si všichni užili, z roviny minulosti na mne čišelo sobectví, osamění a zoufalá snaha o štěstí. Rozhodně se nejedná o nějakou červenou knihovnu.

01.02.2015 5 z 5

Kočka, která se zbláznila Kočka, která se zbláznila Lilian Jackson Braun

Knížka se mi líbila, i když konec byl takový, no nekonec. Neurčitý, řekla bych, nejednoznačný. No ale Koko, ten v tom jasno měl...

05.01.2015 5 z 5

Kočka, která rozmlouvala s krocany Kočka, která rozmlouvala s krocany Lilian Jackson Braun

Doporučuji nebrat knížku prvoplánově jako detektivku, ale spíš jako příběh o Qwillových přípravách inscenace Velká bouře a Pollyině práci na budování knihkupectví. Kokovy tajemné pátrací schopnosti jen dotvářejí děj.. Já to aspoň tak brala a čtení jsem si užila.

04.01.2015 5 z 5

Kočka, která sklidila aplaus Kočka, která sklidila aplaus Lilian Jackson Braun

Ještě že Koko je takový machr. On a Qwillův knír - ty pravé indikátory na nepravosti, kterých by si jinak nikdo nemusel všimnout. Pěkně se díky nim postupně v příběhu propojí všechny ty na první pohled zdánlivě nesouvisející události, až se nám vyloupne zloduch na povrch.

02.01.2015 5 z 5

Do roka se vdám! Do roka se vdám! Debbie Macomber

Hledala jsem něco nenáročného a oddychového, ale tohle bylo pro mne plytké až přespříliš a nějak mě to neoslovilo.

02.12.2014 2 z 5

Kočka, která vyloupila banku Kočka, která vyloupila banku Lilian Jackson Braun

Atmosféra příběhu byla taková poklidná (a to i přes tu vraždu tedy...). Četba Anniných dopisů byla rozhodně zajímavým přídavkem.

06.11.2014 4 z 5

Tajná láska Tajná láska Lisa Kleypas

Bow Street Runners? Něco jsem musela přeskočit, protože jsem tyhle vyšetřovatele v knížce jaksi nepotkala...

15.10.2014 3 z 5

Dokonalá milenka Dokonalá milenka Stephanie Laurens (p)

Přišlo mi to celkem o ničem, tak nějak jsem tam postrádala děj. Původně jsem dala 3 hvězdičky, ale nakonec mi to přišlo zbytečně moc. Škoda, mám to přečtené jen do počtu, abych měla sérii komplet.

05.10.2014 2 z 5

Železná ruka Železná ruka Lindsey Davis

Marcus Didius Falco se tentokrát vypravil do Germánie, změna prostředí to byla rozhodně zajímavá, děj se mi líbil a byl opět vtipný. Rozhodně můžu ke čtení doporučit.

28.09.2014 5 z 5