TheMatt TheMatt komentáře u knih

Petr a Lucie Petr a Lucie Romain Rolland

(SPOILER) Noční můra distribuovaná studentům skrze povinné četby napříč základními a středními školami. Nenalézám pochopení, proč je zrovna toto dílo na území České republiky vyučováno v souvislosti s Romainem Rollandem a doufám, že se tento fenomén jednoho krásného dne vytratí. Pokud si čtenář z knihy může něco odnést, pak to jistě bude láska k mohutnému pilíři, který po skoro sto stranách četby ukončí jeho trápení s touto novelou.

03.10.2021 odpad!

Markéta Lazarová Markéta Lazarová Vladislav Vančura

Aneb když se vám nepovede květnatý jazyk a pozoruhodné vypravěčství napasovat na příběh, jenž by čtenáře upoutal k nadšenému čtení od hlavy první až po finální desátou. S lhostejností k postavám a vyústění děje se tak v postupně se prohlubující úmornosti marně pokusíte předchozí dvě přednosti ocenit. Smutnou tečku tomu dává fakt, že je v porovnání i to Rozmarné léto krapet lepší ...

14.06.2023 2 z 5

Přežít a závodit: Jeden rok šéfa stáje F1 Přežít a závodit: Jeden rok šéfa stáje F1 Guenther Steiner

Obsahově nejslabší kousek z mé osobní sbírky formulové literatury. Ke čtení jsem se musel v první polovině přemáhat, až ke konci kniha začíná nabízet zajímavé a přínosné informace, které ocení i zarytý fanoušek F1. To, co Slovart vykouzlil za tragický překlad a nulovou korekturu, je směšné. Považuji za vrchol trapnosti, když si u čtení některých pasáží musíte překládat text v hlavě zpět do angličtiny, abyste pochopili, co mělo být smyslem věty. Bohužel smutný trend posledních let, kdy se kde kdo snaží svést na hypu kolem motorsportu bez zbytečné námahy nad kvalitou.

Pokud zvažujete nákup titulu s tématikou královny motorsportu, raději sáhněte po nepřekonaném Neweyho titulu "Jak postavit monopost F1", případně Priestlyho "Mechanikovi".

10.01.2024 2 z 5

Povídky o vlasti Povídky o vlasti Dmitry Glukhovsky

Skvělá Palahniukova Strašidla na východní způsob. Chyběl mi pouze rámcový příběh, který by čtenáře lépe protáhl pár "slabšími" kousky. Doporučuji.

15.01.2024 4 z 5