Thebookman Thebookman komentáře u knih

V záblesku světla V záblesku světla Robert Goddard

Sice to bylo trošku složitější udržet "nit" a neztratit se v ději, ale přesto jsem za tuto knihu velice rád. Tajemno, napětí, minulost, no prostě zajímavý příběh. Smekám před panem Goddardem. Takovou knihu napsat muselo dát velkou práci.
Podle mého je to nedoceněná kniha. Když se to vezme celkově, tak je to velmi pěkné počtení. :-)

28.07.2015 5 z 5

Fantom Opery Fantom Opery Gaston Leroux

Nádherná kniha. Tajemno, láska, odhodlání.. Pan Leroux napsal úžasné dílo, na které se jen tak nezapomíná. Je pochopitelné, že každá kniha od jakéhokoliv autora má své příznivce i odpůrce. Jak píše v komentáři 7136, že tato kniha se musí prožít a ne ji jen číst, tak souhlasím. Je pravda, že je to něco jiného než filmová či muzikálová verze, ale vůbec mi to nevadí. Jsem rád za to, aspoň jsem si přečetl původní verzi, která byla inspirací. A že to bylo náročné na čtení? Neřekl bych. Četlo se to velice dobře a stránky jen ubíhaly. :-)

23.07.2015 5 z 5

Pilíře země Pilíře země Ken Follett

Tato kniha mi zůstane navždy v paměti. Úchvatný výpraný příběh o stavbě katedrály, která trvala generace. Ale není to jen o katedrále. Je to mistrné dílo, které vypráví o osudech hlavních postav, o jejich radostech a strastech, o bídě a přepychu. Ale také o mezilidských vztazích a dávných tajemství.
Někde tady v komentářích jsem četl, že si hlavní postavy při čtení oblíbíte, a je to pravda. Je mi na jednu stranu líto, že už jsem tento skvělý román přečetl. I přesto, že se to protáhlo o něco déle, než jsem předpokládal. Klidně to mohlo mít o několik desítek stránek více, i tisíc a vůbec by mi to nevadilo.
Před panem Follettem hluboce "smekám", napsat takové dílo, muselo dát ohromnou práci.

03.07.2015 5 z 5

Dračí hora Dračí hora Lincoln Child

Tak tato knížka je důvodem, proč jsem začal číst díla od dvojice Preston-Child. Byla to moje čtenářská prvotina, kdy jsem se s touto super dvojicí autorů seznámil. Je to taková kniha, která v mysli zůstane, aniž by jste chtěli. Četlo se to velice dobře. Napětí na každé stránce. Prostě tito autoři umí psát zajímavé příběhy. A to, že jich už napsali tolik, je jedině důkazem. :-)

02.07.2015 5 z 5

Tutanchamon: Podvod, nebo skutečnost? Tutanchamon: Podvod, nebo skutečnost? Gerald O´Farrell

Celkem opomíjená knížka. Autor v ní uvádí zajímavé myšlenky a teorie, jak to mohlo všechno být jinak. Všem milovníkům konspiračních teorií mohu jedině doporučit.

Nové Důkazy! Nové Důkazy! Erich von Däniken

Opět velice zajímavá knížka od pana EvD. :-)

Otazníky kolem původu člověka Otazníky kolem původu člověka Hartwig Hausdorf

Moc lidí tuto knížku ještě nečetlo. Tedy alespoň z těch, kteří chodí na tyto stránky. A opět jsem první, kdo píše komentář. Tato knížka je velice zajímavá. Je to knížka, nad kterou je potřeba se zamyslet, ostatně, jako u všech titulů od pana Hausdorfa. Zveřejňuje zde myšlenky, někdy až fantastické, ale co když...? Jak se říká: Na každém šprochu, pravdy trochu..

Tajemství Velkého Vonta Tajemství Velkého Vonta Jaroslav Foglar

Třetí díl známé české klasiky. Prostě super čtení. Nic, co bych této knize vytkl. Velice čtivé, stránky utíkaly jedna za druhou. Pěkné kresby známých hrdinů i padouchů. Příjemné tajemno, napětí a dobrodružství. :-)

29.06.2015 5 z 5

Kacíř a čarodějka Kacíř a čarodějka Philippa Gregory

Tuto knížku jsem četl před rokem, přesto si na ní pamatuji. Bylo to příjemné počtení. :-) Sice jednoduchý děj, v podstatě asi jen tři kapitoly. Ale vůbec mi to nevadilo. Je to velice pěkně napsané a výpravné. Mohl by to být i zajímavý film. :-)

29.06.2015 5 z 5

Pět Tibeťanů Pět Tibeťanů Christopher S. Kilham

Velice zajímavá knížka :-)

25.06.2015 5 z 5

Putování s oslem Putování s oslem Josef Fousek

Je to velice milé čtení. Pohodová knížka. :-) Š+G+F nesklamali. :-)

Mág David Copperfield Mág David Copperfield Eric Newcomb

To už je let, co jsem tuto knížku četl. Je to velice pěkně napsáno a příloha s fotografiemi oživuje psaný text. Vždy jsem Davida Copperfielda obdivoval. Jeho triky a kouzla jsou unikátní.

Alfred Hitchcock story Alfred Hitchcock story * antologie

Tak toto je klasika žánru. Dnes již kultovní dílo. :-)

Hvězda Obrů Hvězda Obrů James Patrick Hogan

Tak tento třetí díl trilogie si pamatuji. Dále viz komentář u dílu 1. :-)

Něžní obři z Ganymedu Něžní obři z Ganymedu James Patrick Hogan

Tak tento druhý díl trilogie si pamatuji. Dále viz komentář u dílu 1. :-)

Kdo zdědil hvězdy Kdo zdědil hvězdy James Patrick Hogan

Tak tento první díl trilogie si pamatuji. Stejně jako další dvě pokračování. Je to už dlouho, co jsem to četl, přesto na tuto sérii nikdy nezapomenu. Připadá mi, že je to opomíjená a nedoceněná trilogie. Věřím, že kdyby se toho ujali šikovní filmaři, mohla by vzniknout zajímavá trilogie sci-fi filmů. Kdo má rád sci-fi a fantasy určitě doporučuji. :-)

17.06.2015 5 z 5

Pyramidy - univerzální mystické stavby Pyramidy - univerzální mystické stavby Vladimir Petrovič Babanin

Ve své podstatě úžasně zajímavá knížka. V některých částech trochu více odborná a krapet složitější na pochopení. Další dva díly jsou jistě také stejně zajímavé, ne-li více. Nemůžu posoudit, ještě jsem je nečetl. Ale jistě budou také zajímavé. :-)

Jak nachytat lelky Jak nachytat lelky Vašek Vašák

Velice milá knížka. :-) Zábavné čtení na každé stránce. Už je to pár let, co jsem tuto knížku četl, přesto si na ni stále pamatuji. Na ten fejeton s kosem, nebo co to bylo za opeřence nezapomenu. :-) A k tomu obrázky p. Renčíka, prostě bez chyby. :-)

Mumie Mumie Max Allan Collins

velice slušně napsaná knížka podle filmu. Nemá to chybu. Knížka je stejně kvalitní jako film. :-) Všem, kdo mají rádi Egypt, dobrodužství, napětí mohu jedině doporučit. :-)

16.06.2015 5 z 5

Královský klam Královský klam Steve Berry

Velice zajímavý příběh. Kdo má rád napětí, nebude litovat. Od pana Berryho jsem již četl pár knížek, ale ani v této nesklamal. Velice čtivě napsané. :-)

15.06.2015 5 z 5