Terrveler Terrveler komentáře u knih

Lady Fuckingham / La Rose d'Amour Lady Fuckingham / La Rose d'Amour Oscar Wilde

Musím uznat, že pro mě stále daleko přesvědčivější a stokrát lepší/erotičtější verze, než 50 shades. Nelze sice mluvit o astronomickém počinu autora, nicméně jako oddechové čtení to beru.

09.07.2020 4 z 5

Z rodinné kroniky Lady Fuckingham Z rodinné kroniky Lady Fuckingham neznámý - neuveden

Silně nesouhlasím s pojmenováním "porno", pokud tohle někdo považuje za porno, měl by si jít zpátky hrát se stavebnicí. Ačkoliv je první kniha Lady Fuckingham lepší, zábavnější, tak je tato kniha na úplně stejné bázi a pouze obměňuje příběh první verze. Nicméně se ráda k oběma vracím, poskytuje mi žádaný útěk z reality a je mi sympatičtější přečíst tohle než současné knihy s erotickým obsahem, které za moc nestojí.

09.07.2020 3 z 5

Nesnesitelná lehkost bytí Nesnesitelná lehkost bytí Milan Kundera

Moje nechuť číst "maturitní" knihy se ve mně zlomila v den, kdy jsem otevřela tuto knihu. Ke Kunderovi chovám hlubokou úctu a ztotožňuji se s jeho názory i obdivuji jeho spisovatelský jazyk. Děj, ačkoliv se nejedná o fantazií bující strhující scénář, mě chytl za srdce. Dovolím se tvrdit, že si tam každý najde to své a dokáže si z knihy něco určitého vzít. Protože se vyskytující schéma příběhu docela podobně odehrávalo (ačkoliv zasazené do jiné doby, samozřejmě) v mém životě, kniha mi přirostla k srdci.

09.07.2020 5 z 5

Zápisky starého prasáka Zápisky starého prasáka Charles Bukowski

Bukowski je moje láska po několik let. Některé knihy jsou slabší a ne tolik vtipné, některé jsou temnější a poskytují náhled do Chinaskiho syrové duše. Každopádně pokud máte rádi cynicky suchý humor, bezprostřední náhled na realitu světa a trochu prasácký styl psaní, máte s touto (a se spoustou dalších od Bukowského) vyhráno. Osobně se mi ale více líbila kniha Všechny řitě světa i ta má.

09.07.2020 4 z 5

Kaziměsti Kaziměsti Martin Bečan

Ačkoliv fantasy knihy nečtu, tato mě zaujala něčím jiným, podivným a zároveň temným a záhadným. I přes občasné nejasnosti a odkazy na fantasy typu Narnie jsem se s žádnou podobnou knihou nesetkala. Rozesmála mě, rozplakala mě, tajil se mi dech, kroutila jsem nad ní hlavou. Buduje napětí a nechá vás přemýšlet o městě jiným způsobem. Být rodákem z Olomouce (kde se děj odehrává) asi bych se jistě šla na vlastní kůži sama přesvědčit o neexistujících kolejích a uličkách a měla bych touhu je hledat. Prvoplánový a kostrbatý děj můžete hned vyloučit. Její konec mě překvapil i zklamal a to ve smyslu očekávání, že bude něco dál a že MUSÍ být něco dál...možná druhý díl? Stojí za přečtení a já se k ní určitě zase ráda vrátím.

08.07.2020 5 z 5