terezaac terezaac komentáře u knih

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

Nevím, jestli to bylo způsobeno nadměrným očekáváním po předchozích dílech od autorky, ale Listopád mě určitě natolik zásadním způsobem jako ona nezasáhl. Možná je to tím, že se autorka pustila do antiutopické fikce a s tím, že se neměla „čeho držet" se jí příběh nedařilo tak úplně ukočírovat, možná je to ve mně a tím, že něco prostě chybělo mně. Rozhodně se ale nedá říct, že by kniha nebyla dobrá, to v žádném případě. Klasické „mornštajnovské" zamotané a propletené lidské osudy plné zvratů a překvapivých dějových momentů, které nutí číst stále dál, jsou zaručené i zde.

16.08.2022 4 z 5

Geniální přítelkyně Geniální přítelkyně Elena Ferrante

Ačkoliv jsem se na prvních stránkách musela do čtení stále nutit, postavy mi přišly hloupé a nereálné, svět o němž vyprávěly na hony vzdálený, nakonec jsem knize přece jen propadla. Po oproštění se od počáteční nevole jsem si začala všímat krásy tvůrčího textu i umění popisu a vystižení vztahů, psychologických stránek postav a dočista jsem se zamilovala. Další díly čekají a já se nemůžu dočkat, jak se bude příběh dále vyvíjet.

30.09.2022 5 z 5

Historky ze tmy Historky ze tmy * antologie

Přes to, že jsem šílený strašpytel, jsem věděla, že tuhle knížku prostě musím přečíst. Nakonec se to, ani nevím jak, podařilo za jediný den. Možná proto, že povídky tak rychle ubíhají a možná jsem se chtěla bát jen jeden večer. A pokud se bojíte rádi, doporučuji Historky všema deseti!

28.12.2022 5 z 5