Temi001 Temi001 komentáře u knih

Můj syn feťák: skutečný příběh Můj syn feťák: skutečný příběh Eva Hacalová

Trošku pomalejší začátek, ale pak mě kniha naprosto strhla a potřebovala jsem vědět jak to s Honzou dopadne. Velmi se mi líbilo, že kniha byla psána nejen z pohledu drogově závislého Honzi ale i z pohledu jeho matky, protože něco takového skutečně obrátí život naruby nejen závislému, ale i jeho rodině. Rozčilovala mě ale postava Sandry, jasná ukázka toho co člověk dokáže jen kvůli penězům. Prostě příběh ze života a tak to holt někdy chodí.

07.06.2022 4 z 5

Království Království Jo Nesbø

(SPOILER) Bohužel musím říct, že já se nezařadím mezi velké fanoušky této knihy. Tak do tři čtvrtin jsem byla nadšená. Moc se mi líbilo postupné odhalování minulosti. Závěr mi ale připomínal spíš nějakou černou komedii, házet lidi jen tak do propasti a ono to prostě jen tak prochází. Nebo ta logika hlavní postavy. Nejprve celý život brání vlastního bráchu, přehlíží i vraždu a pak se ho rozhode zlikvidovat kvůli podvodu, aby v závěru když mu zabije jeho milovanou osobu ho opět kryl.

07.06.2022 3 z 5

Umřel jsem v sobotu Umřel jsem v sobotu Josef Formánek

Mě osobně moc nesedl styl, kterým je knížka napsána

20.07.2020 2 z 5

(SPOILER) Za mě je kniha o něco slabší než jednička. Ta byla strhující a věcná. Třetí díl obsahoval spoustu pasáží, které mě v podstatě vůbec nebavily. Dějová linka s Erikou byla sice dramatická, ale celkově mi do děje moc nezapadala. Proto nemohu dát plný počet hvězd, nicméně autorův styl se mi velmi líbí, dokáže si čtenáře získat. Třeba závěrečný soud jsem zhltla jedním dechem a Lisbeth a její advokátka při něm byly opravdu skvělé. Škoda že už se nikdy nedočkáme autorova dalšího povedeného díla.

23.01.2022 4 z 5

Proč muži milují potvory a hodným holkám zůstanou oči pro pláč Proč muži milují potvory a hodným holkám zůstanou oči pro pláč Sherry Argov

Kniha napsaná čtivým způsobem, místy se člověk i pobaví. Bohužel jsem se v mnohých příkladech chování hodné holky naprosto viděla. A souhlasím se základním sdelením knihy, že žena by měla znát svou hodnotu a určitě se ne snažit jen zavděčit jen můži. Vím že já sama jsem stejnou chybu dělala a určitě se vynasnažím si z knihy něco odnést, plný počet ale dát nemohu, některé rády mi přišli až příliš přehnané, zejména v druhé části knihy. Oceňuji ale příběhy skutečných žen. :-)

01.01.2022 3 z 5