teddy24 teddy24 komentáře u knih

Sněhulák Sněhulák Jo Nesbø

"Co je horší,připravit o život člověka,který chce žít nebo nedopřát smrt člověku,který chce zemřít?"

Tenhle citát se objevil v knížce jen okrajově a s dějem má pramálo společnýho,přesto mě donutil chvilku přemýšlet.Zatímco celý zbytek knihy mě stáhnul pod hladinu zvratů a napětí - na přemýšlení nebyl čas.A když jsem se vynořil, ač vyšťaven,měl sem dobrej pocit ze skvělýho čtenářskýho zážitku.

22.03.2015 5 z 5

Po strništi bos Po strništi bos Zdeněk Svěrák

Dozvídáme se o části života malého,z části fiktivního Svěráka za druhé světové války.Ten se s rodiči přestěhuje na venkov.Začíná tedy proces socializace s místní partou,se kterou se nakonec spřátelí.Během toho je svědkem několika nepříjemných situací (rozdrcení hlavy psíka,jak tatínek dostal žihadly do rozkroku a další).Po strastech přicházejí slasti jako když spatří svou vysněnou dívku z bankovky,Mílu Košťálovou v kalhotkách.Vcelku milé vyprávění.

Bohužel jsem neschroustal knížku během pár hodin,raději sem si ji rozložil do několika týdnů, a tak jsem se s oním "pohlazením po duši",o kterém tady ostatní básní,příliš nesetkal.Ale i tak mě kniha moc nenadchla.

21.02.2015 3 z 5

Les bez stromů Les bez stromů Vladimír Holan

S poezií jsem přišel do styku jen při povinné školní recitační soutěži a bez ostychu se přiznám, že jméno pana Holana mi bylo až donedávna, kdy jsem tuto sbírku náhodně vytáhl z poličky knihovny,zcela neznámé.

O to více jsem žasl.

Ačkoli je to převážně sbírka básní nejvíce mě zajala povídka Óda na radost,která mě svou poetičností opravdu dostala.Ale ostatní básně ji dýchají na záda.

21.02.2015 5 z 5

Z Čech až na konec světa Svatojakubskou cestou na mys Finisterre Z Čech až na konec světa Svatojakubskou cestou na mys Finisterre František Šesták

Jelikož mě již dlouho láká myšlenka sbalit batoh a vydat se na nějakou cestovatelskou oddyseu,nemohl jsem tuto knihu vynechat.

Knihu drží nad vodou hlavně občasný milý stařešinský humor,úryvky z Jiráskova díla a sociální konflikty mezi oběma cyklisty,kteří se vydali na cestu.Pánové museli zažít úžasné zážitky, vím,že je to těžké,ale přesto mám pocit, jako by si je pan Šesták nechal pro sebe nebo je neuměl čtenáři předat.Narozdíl od uživatele "historikola" jsem opravdu žádný problém s použitým papírem neměl.

Váhal jsem zda dát 4 čtyři hvězdičky,hlavně proto,že mi kniha po dočtení vykouzlila nenucený úsměv.Nakonec jsem zvolil hvězdičky tři,přesto všem cestovatelům knihu doporučuji.

31.01.2015 3 z 5