Tea02 Tea02 komentáře u knih

Slyšet jeleny zpívat Slyšet jeleny zpívat František Šmehlík

Vůbec to nebylo špatné. Vlastně to bylo dost dobré. Autor má pěknou slovní zásobu. Připomíná to trochu klasické novodobé detektivní seriály, jak už tady někdo pode mnou zmiňoval, ale v této knize byl prostor vykreslit každou postavu, její pohnutky a povahu. Hezky se to četlo, už se těším na další autorův počin. Na judistu super :-)
Našla jsem tam pár vyloženě pěkných míst, nebo myšlenek - až jsem si je přečetla víckrát a s úsměvem si říkala - to je pěkně napsaná věta, hezká myšlenka :-) Určitě to znáte.

05.08.2021 5 z 5

Jdu s hlavou vztyčenou Jdu s hlavou vztyčenou Daniel Anýž

Od prvních slov zajímavé, s fotkami a dobovými dokumenty, to se mi moc líbí. Když člověk ví, jaký to celé mělo konec, je to děsivé.....co dokáží lidé dělat lidem. Obdivuji odvahu, já bych asi byla srab a kvůli dětem..... kdo ví, jak by člověk jednal a jaký by byl. Naštěstí už tohle řešit nemusíme a doufám, že už se to nikdy nevrátí. Doporučuji přečíst, skvělá kniha.

04.07.2020 5 z 5

V hlavní roli vražda V hlavní roli vražda Jana Semschová

Hezká, zdánlivě poklidná detektivka, moc se mi to líbilo :-) přesně na ty chvíle, když chce člověk zpomalit a " zapojit se " do pátrání nad záhadným osudem člověka, o kterém dosud nic nevěděl. Doufám,že autorka bude v detektivkách pokračovat.

23.01.2020 5 z 5

P.S. – diář 2020 P.S. – diář 2020 Lenka Geislerová

Po přečtení knihy P.S. byl pro mne diář jasnou volbou. Je nádherně ilustrovaný, moc pěkně udělaný! Jediné malinkaté mínus - nemá záložku. Ale jinak je prostě úžasný :-)

27.12.2019 5 z 5

Hledači mušlí Hledači mušlí Rosamunde Pilcher

K této knize jsem přistupovala s předsudkem, že se jedná o "červenou knihovnu" a tudíž jsem očekávala oddychovku. Po přečtení musím uznat, že jsem mile překvapená a tato kniha se vymyká stylu autorky. Příběh mě dost zasáhl, nacházela jsem tam sebe, celou svou rodinu co se týká povah a jednání. Určitě se ke knize zase časem vrátím. Čtení jsem si užila a nenechte se odradit, není ani nudná, ani se netáhne :-) Takové tempo k takovému příběhu prostě patří :-)

20.11.2016

Pátá žena Pátá žena Henning Mankell

Souhlasím s Hellou, " bysme" je únavné a ruší text, za sebe ještě přidávám neustále se opakující touhu komisaře vzít si teplejší svetr na každé druhé stránce. Někdy bych i u některých knih ráda potkala člověka, který text upravuje před vydáním - docela to autorovi kazí :-) Jinak napínavá a dobrá kniha, když je horko, baví mne číst si o náledí nebo dvou stupních nad nulou

05.07.2016 4 z 5

P.S. P.S. Aňa Geislerová (p)

Dočteno. A kromě toho, co už všichni přede mnou psali,že kniha je krásná a dobře se na ni dívá - je i hezky, hravě a uvěřitelně napsaná. A že se někdy opakuje a není vhodné ji číst na jeden zátah? Když nás v životě něco baví a máme z toho radost, taky o tom meleme pořád dokola :-)

13.04.2016 5 z 5

Podpis všech věcí Podpis všech věcí Elizabeth Gilbert

Důstojné čtení, jedna z nejzajímavějších knih, co jsem četla. Je tam vše přesně tak jak má být, není to zdlouhavé, krásné myšlenky. Autorka má skvělou fantazii. Moc se mi tento "výlet" líbil. Našla jsem tam odpovědi na otázky,které mě samotnou zajímaly a ztotožňuji se s "Alminým" pohledem na svět ( a to nejsem stará panna ani vědkyně ). Našla jsem tam útěchu. Pokaždé, když dočtu podobnou knihu, která mne obohatí, bojím se začít číst další, abych nebyla zklamaná. Jdu hledat.....

11.11.2015 5 z 5