V hlavní roli vražda

V hlavní roli vražda https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/392604/bmid_v-hlavni-roli-vrazda-H9V-392604.jpg 4 21 10

Známý herec Václav Kaplan se po smrti své manželky vrací k natáčení seriálu z počátku první republiky, kde hraje roli vrchního strážmistra – nyní v důchodu – Leopolda Haničky. Scénář tentokrát zavede filmový štáb do malebného zákoutí Šumavy, a protože Kaplan se bojí návratů do prázdného bytu v Praze, pronajme si pokoj na samotě, v domáckém prostředí chalupy svérázného Josefa Zemánka. Ten jej vtáhne do otazníků kupících se kolem zdánlivě jasné smrti jeho tajuplného kamaráda. Václav Kaplan se poněkud nedobrovolně vydává po stopách člověka, který – jak se zdá – nemá minulost..... celý text

Monika1717
18.06.2023 3 z 5

Zajímavá zápletka, dočetla jsem ale silou vůle. Stačila by polovina stránek.Rozuzlení zajímavé, pěkný popis přírody, sympatické postavy, ale na mě strašně rozvláčné.

jarin58
11.01.2023 4 z 5

Dobrá detektivka ze Šumavy,zvláštní zápletka.Jen ty sáhodlouhé dialogy mezi herci ubírají na napětí.

knihomolka1197
15.09.2020 4 z 5

docela dobré čtení, akorát se mi moc nelíbily ty vložené dialogy herců...ty tam podle mně moc nepatřily, ale jinak docela dobré.

konicekbily
15.06.2020 3 z 5

Rozvláčný děj bez špičkové zápletky nemůže aspirovat na nadprůměrnou detektivku. Čte se dobře, více jsem se dozvěděl o podmínkách/situacích při natáčení detektivních seriálů než o samotném "případu". Průměr.

Tea02
23.01.2020 5 z 5

Hezká, zdánlivě poklidná detektivka, moc se mi to líbilo :-) přesně na ty chvíle, když chce člověk zpomalit a " zapojit se " do pátrání nad záhadným osudem člověka, o kterém dosud nic nevěděl. Doufám,že autorka bude v detektivkách pokračovat.

Sarance
03.08.2019 5 z 5

Moc hezky se četla, rozhodně nebyla rozvláčná ani předvídatelná a k tomu ta Šumava, dávám plný počet bodů a doufám, že autorka bude pokračovat.

alnahu
14.05.2019 3 z 5

Detektivka z prostředí Šumavy,kde se právě natáčí nový film herec ,který má v něm hlavní roli ,zde hledá únik před samotou.Pronajme si na samotě v chalupě u svérázného místního domorodce pokoj. Ani zde nemá klid ,přes den natáčí a večery tráví spolu a pátrají po záhadné smrti Zdeňka Bláhy.Četla se docela dobře-taková oddechovka.

Iki1
14.04.2019 3 z 5

Kvituji s povděkem snahu prošlapat další možnou cestu pro tuto edici. Autorka se zaměřila spíše na povídku, detektivních momentů ubrala, ovšem dle mého soudu příliš. Rozuzlení tak bylo přespříliš patrné a na čtenáře nečeká žádné překvapení. Reálie byly skvěle podané, při popisu filmařského umění na Šumavě nechybí humor a pohoda. Dle mého názoru ovšem kniha trpí příliš velkým rozsahem, který místy hodně nudí. Autorka se pak snažila děj oživit dalšími linkami spojenými s natáčeným filmem, což děj dále rozředilo.

akinomV
27.03.2019 4 z 5

Za mě pěkná detektivka z filmového prostředí v Šumavských reáliích :-)

dagmar5477
25.01.2019 5 z 5

Povedená detektivka.

Šumava detektivní a krimi romány česká literatura filmování české krimi české detektivky

Jana Semschová
česká, 1955 - 2021
2019  76%V hlavní roli vražda
2019  0%Cyrano a anděl Páně
2018  100%Heršoftýna

Kniha V hlavní roli vražda je v