te-ssiinka3905 te-ssiinka3905 komentáře u knih

To, co je moje To, co je moje Anne Holt

Kniha mi moc neutkvěla v paměti, četla jsem jí cca před půl rokem, rozhodně není tak dobrá jako smrt démona. Vadí mi, když mi autor podsouvá, že dětský život je cennější než dospělý, vadila mi ta uměle vytvořená panikla, protože děti, proto mě až tak moc neoslovila, ale je dobrá to nemůžu říci, že ne, ale na smrt démona tato kniha nemá - 60%

19.12.2018 3 z 5

Smrt démona Smrt démona Anne Holt

Skvělá kniha, dítě obtlouslé šeredné, tak nechutné, že jen o něm čtěte a nepřejete mu nic dobrého... od začátku jsem věděla kdo byl vrah, i tak mě to na knize neubralo, je skvěle napsaná a díky bohu nemá happy end, to co na knihách nesnáším

19.12.2018 5 z 5

Dítě číslo 44 Dítě číslo 44 Tom Rob Smith

Odvážím se říct, že je to nejlepší kniha co jsem kdy četla, sice jsem film viděla dřív než četla knihu, ale jediný co mi to změnilo na pohledu bylo, že jsem Lva před sebou viděla jako Toma Hardyho (kterého miluje každý) a Vasilije jsem viděla jako Joela Kinnamana (můj nejoblíbenější herec). Kniha Vás nenechá vydechnout, to co ve filmu nikdo nikdy nezahraje - vnitřní pocity, to dělá tu knihu nad filmem, až tady pochopíte tu křehkost vztahu mezi Raisou a Lvem, až tady pochopíte jak Lev bojuje sám se sebou, jak musí být slepě věrný Stalinovi, jak jedno slovo, jedna věta dokáže zničit Váš život... až tady pochopí člověk, že Stalin byl stejné zlo jako Hitler možná i horší... Děkuju Smithovi za tuhle excelentní četbu, které se zatím nic nevyrovnalo!

19.12.2018 5 z 5

Utajovaný projev Utajovaný projev Tom Rob Smith

Na knihu jsem se strašně těšila, protože dítě číslo 44 považuji za nejlepší knihu co jsem zatím četla a to, i když jsem film viděla dřív, než jsem zjistila, že je knižně vydaný. Upřímně, asi budu jediná, jsem si fakt přála, aby Zoja byla mrtvá, takového spratka aby člověk pohledal, všechno si to zasloužila a byla jsem šťastná za Lva a Raisu, že se jim povede dobře, bez tohoto příživníka co je chce jen zabít... Když se znovu vynořila na scéně, tak jsem byla dosti otrávená, ale četla jsem dál, avšak její pubertální "výblitky" (bohužel jiný lepší název mě nenapadá) ohledně Malyše jsem vždy chtěla přeskakovat a chtěla jsem vědět co je se Lvem
(stačí, když si u toho člověk představuje Toma Hardyho a tu postavu musí milovat =) Pro záchranu spratka co si to vůbec nezaslouží zažívá peklo, upřímně nechápu proč, já bych se zaměřila na vděčnou a milou Jelenu. Kniha opět ukazuje jak vztah Raisy a Lva dokáže být vratkavý, když Lev přišel o Timura, tak jsem opravdu plakala. Část kdy příjíždí do gulagu mě absolutně nebavila, ale po smrti Timura, to opět nabralo dech. Konec bych si přála se smrtí někoho jiného z hlavních postav. Na dítě číslo 44 to nemá a škoda, že třeba nevrátili Vasilije, který by tomu dodal šťávu. Dávám knize 75%

19.12.2018 4 z 5

Temnější odstíny Švédska Temnější odstíny Švédska * antologie

Knihu jsem si úůjčila z jediného důvodu - nějak nevím zda chci číst Stiega Larssona, ale díky této knize jsem nejen zjistila, že chci, ale poznala jsem spousty skvělých autorů, na druhou stranu mě však mrzelo, že plno autorů z této knihy se v česku nepřekládá a nevydává, což je hrozná škoda. Přiznám se, že úvod, který popisuje celou historii literatury ve švédsku jsem nepřečetla, byla to ta nejnudnější věc co jsem kdy četla. Povídky zaujmou, kromě jedné jsem přečetla všechny jedním dechem.

19.12.2018 3 z 5

Tekutý písek Tekutý písek Malin Persson Giolito

Dnes jsem knihu přečetla, ti z vas co zde píšou, že je odpad a je to jen o nudné skolačce měli to štěstí, že do jejich života nevstoupil podobný traged jako byl Sebastian (samozřejmě nemyslím mrtvou celou třídu ;) kniha je dlouhá, cca vprostřed me na par dnu přestala bavit, ale jelikož jsem se s hrdinkou dokázala ztotožnit, tak mi nedala spát... Je skvěle vyrekonstruovana co se týče beznaděje a lhostejnosti, jakmile vse překročí úměrnou miru, tohle nedokáže pochopit nikdo kdo se v teto situaci nenechazel.. Jako jedné z mala mi Maja nebyla od začátku do konce protivna, ani jsem ji nesnášela jako jiní, snažila jsem se celou dobu pochopit proč, a to tam vystihla, ukazuje nejhlubší nitro, beznaděj a nevychodnou situaci. Ba naopak nejvíc mi byl nesympaticky Samir, ktereho každý viděl jako toho chudacka... Ano Maja byla bohatá a byl to trochu spratek, nabrnkla si největšího zoufalce snad v celém Švédsku, ale nebyla zla, za což Samir byl. Trošku me zklamal konec, nemám rada happyendy :) za mě 85%, opravdu mě kniha donutila přemýšlet nad tím jak člověk dokaze sam sobě byt hrozbou a jak je někdy úplně blbej ale je to jen člověk.
P.s. vygooglete si na mapách Tenstu o které tam píše jako arabské čtvrti a pobavte se nad street view co Švédi považují jako nebezpečnou čtvrť :D

19.12.2018 4 z 5