TaLu TaLu komentáře u knih

Ztracený vévoda z Wyndhamu Ztracený vévoda z Wyndhamu Julia Quinn

U této série (minisérie) jsem si uvědomila, že autorka dokáže vyprávět své příběhy opravdu jedinečným způsobem. Jiný příběh, jiné zápletky, jiné propletené osudy a navíc napsána úplně stejná událost z pohledu jedněch postav v jedné knize a jiných postav v knize druhé. Jak zajímavé dívat se na postavy, které již znám očima dalších zúčastněných....a k tomu koření humoru, jimiž autorka naprosto úžasně prokládá své knihy.
Mou zamilovanou rodinou jsou Bridgertonovi, kterým autorka doslova vdechla život tak, že jsou uvěřitelnými postavami, ale velmi dobře jsem se bavila i u těchto knih.
Romantika a odpočinek a smích k tomu ? Co víc si můžeme přát?

16.10.2015 4 z 5

Slepičí polévka pro duši zamilovaných Slepičí polévka pro duši zamilovaných Jack Canfield

Ze všech slepičích polévek ta nejlepší !

04.09.2015 5 z 5

Annejet má problémy Annejet má problémy Miep Diekmann

Třetí díl z jinak úžasné série mne malinko zklamal.
Myslím, že to bylo tím, že jsem očekávala, že moji oblíbení hrdinové se díky tomu, co prožili, čím si prošli a jak prověřili svá přátelství v minulosti, lépe postaví i aktuálním výzvám.
Nebo mne zklamali ti rodiče.
Ale to nic nemění na tom, že celá série je velmi dobře napsaná a mohu opravdu doporučit i těm, kteří od podobného žánru čekají něco víc, než "jen" dívčí románek.

09.08.2015 4 z 5

Annejet to tak nenechá Annejet to tak nenechá Miep Diekmann

Pokračování mé oblíbené knihy čtené v době na prahu dospívání. Rozhodně víc, než "jen" dívčí románek.

09.08.2015 5 z 5

Letní láska Letní láska Šárka Jínová

Příjemný dívčí románek. Stále se něco děje. Nenáročné, přečíst se to dá najednou u kávy.

09.08.2015 3 z 5

Kamarádky Kamarádky Vlasta Javořická

Jeden z románů od autorky, který by se nechal popsat jako dívčí románek.
A dokázala ho napsat velmi dobře.

05.08.2015 5 z 5

Dieťa zmierenia Dieťa zmierenia Francine Rivers

Velmi těžké téma ke zpracování. Příběh hlavní hrdinky a její boj vnitřní i s okolím je velmi silným čtenářským zážitkem. Co mi tentokráte trochu vadilo, byla dle mého názoru až moc velká snaha napasovat příběh do křesťanského postoje. Myslím, že samotný děj odkrývá tolik témat k přemýšlení, že by to plně stačilo. Sdílím stejné hodnoty, ale jsem citlivá na moralizování a podle mne se tomu autorka tak úplně nevyhnula, což v jejích ostatních knihách není. Ovšem jak jsem psala na začátku - toto téma je velmi těžké zpracovat. Mohu doporučit, věřím, že u čtení je možné změnit postoj nebo zkusit přemýšlet trochu jinak a to rozhodně není málo !

08.11.2016 4 z 5

Polykač hříchů Polykač hříchů Francine Rivers

Velmi zajímavý námět, autorku obdivuji za její schopnost vyjádřit své přesvědčení a to naprosto nenásilným způsobem. Originální životní osud, netušila jsem, že někdo zastával takovouto službu. Vidím tady v komentáři, že je kniha i zfilmována a tak děkuji za tip, určitě se podívám.

08.11.2016 4 z 5

Líbánky se smrtí Líbánky se smrtí Quintin Jardine

Přečetla jsem čtyři knihy ze série a nemohu říci, že by mne to nebavilo, ale něco tomu zkrátka chybělo. Možná jsem si jen neporozuměla se stylem autorova psaní.

30.09.2016 3 z 5

Jsi tam, králíčku? Jsi tam, králíčku? Richard Powell

Jedna z nejoblíbenějších knih v naší knihovně, jen škoda, že není nikde k sehnání. Ta naše se již rozpadá.

21.09.2016 5 z 5