sx19 sx19 komentáře u knih

Válka s Mloky Válka s Mloky Karel Čapek

Fakt super, celý čas to na mňa posobilo strašne depresívne.
Vďaka tejto knihe som sa musel nad sebou zamyslieť. Nerád by som musel na konci života predniesť:

„Já bych jenom chtěl,“ vydechl starý pán, „já bych jenom

chtěl, aby mně to ty děti odpustily.“

01.06.2018 5 z 5

Počátek Počátek Dan Brown

Určite nie najlepšia autorova knižka.

Na druhej strane ani neurazí.

01.06.2018 4 z 5

Anabaze Anabaze Xenofón

Nemozem si pomoct, proste super.

07.03.2018 5 z 5

Ohnivá brána Ohnivá brána Steven Pressfield

Hoc je pravdou, ze som kvoli symaptiam k starovej Sparte a jej spolocnosti velmi pozitivne nakloneny, no nemozem si pomoct, pre mna jedna z najlepsich knih ake som cital. Putava, strhujuca, inspirativna a emotivna. Obzvlast milo ma prekvapil pohlad na Spartu a jej sposob zivota ocami samotnych spartanov. Z kazdej strany sme masirovani pohladom historikov na Spartu a jej obyvatelo. Tento pohlad z druhej strany mi ale prisiel tiez hodne realny, predovsetkym pocity lakonikov(ciek), ktore nemusia byt presne v sulade s tym co ukazuju na vonok a ich obrovske sebazapretie a sebaobetovanie pre spolocnost a to nie len na bojisku.

Navyse som zistil, ze stupa na cene, moj vytlacok sa vysplhal v antikvariate na desatnasobok povodnej ceny vyznacenej na knihe :)

Snad jedinym negativom je len to, ze je akosi kratka ;)

12.04.2017 5 z 5

Kaspická brána Kaspická brána Harry Sidebottom

Prvu polovicu neslo poriadne citat, vzdy som pri tom zaspal, co asi hovori samo za seba, ale druha polovica uz ubehla zdarne. Celkovy dojem z knihy vsak nezacharanila. Mozno je to sposobene tym, ze som tuto knihu cital ako prvu z celej serie. Isty ponecial pre rannejsie diely tam citim, takze este im dam sancu.

12.04.2017 3 z 5