surikata246 surikata246 komentáře u knih

Chorvatské pobřeží Jadranu Chorvatské pobřeží Jadranu Alexander Sabo

Opět další inspirace na cesty po Jadranu je tu mnoho zajímavých míst, které nejsou tak turisticky navštěvovány, ale určitě stojí za vidění.

Jugoslávské pobřeží Jugoslávské pobřeží Andreas Braun

Nádherná kniha, která vybízí přibalit sebou a vyrazit do neznáma, kde je stále co objevovat.

01.12.2018 5 z 5

Chorvatské pobřeží Jadranu - Dalmácie Chorvatské pobřeží Jadranu - Dalmácie Alexander Sabo

Krásná dovolená s mým přítelem a později manželem.Nedávno při rekonstrukci domu jsme ji náhodou objevili zapadlou za skříněmi, to bylo překvapení.

Baltské pobřeží NDR Baltské pobřeží NDR Horst Witt

Pamatuji si jako malá čtyř či pětiletá jsem s rodiči jela poprvé k moři na Balta tato kniha cestovala s námi.Tehdy to bylo nádherné a jen jsem nechápala kde se ty vlnky v moři berou a jak se vypínají a zapínají . Nedávno jsem na knížku narazila při úklidu a nostalgicky si zavzpomínala na pěkné zážitky.

01.12.2018 4 z 5

Hradec Králové-Walbrzych, turistický průvodce Hradec Králové-Walbrzych, turistický průvodce Jan Jakl

Knížka se mi dostala do ruky zcela náhodou, ale hodnotím ji velice kladně. Velmi rádi v rodině cestujeme a poznáváme zajímavá a ne tak známá místa a zde je opravdu hodně možností výletů a pěkných procházek.

01.12.2018 4 z 5

O statečném králíčkovi O statečném králíčkovi Josef Lada

Krásná knížka ze které mi prý četla ještě prababička a muselo to být ve 2-3 letech, protože zemřela když mi bylo 3,5 roku. Z vyprávění vím , že jsem tohoto králíčka zbožňovala.

16.11.2018 5 z 5

New York New York Edward Rutherfurd (p)

Velmi pozoruhodná a čtivá knížka, která mi značně rozšířila povědomí o této mega-metropoli.

12.11.2018 5 z 5

Gaudí - Architektonické dílo Gaudí - Architektonické dílo Rainer Zerbst

Nádherná kniha o fenomenálním architektovi a staviteli. Rozhodně doporučuji,stojí za pět hvězd,

12.11.2018 5 z 5

Pacientka doktora Hegla Pacientka doktora Hegla Marie Pujmanová

Kdysi jsem to četla jako povinnou četbu na střední škole a celkem se mi to líbilo,ale trochu vadila naivita hlavní hrdinky.

11.11.2018 4 z 5

Bylo nás osmnáct Bylo nás osmnáct Natalija Vsevolodovna Lojko

Knížka se četla docela dobře, ale byl to tak trochu diktát od učitelky na střední zdravotní škole v 1.ročníku přečíst a napsat esej na dané téma.

11.11.2018 3 z 5

Pohádky o Krakonošovi Pohádky o Krakonošovi Marie Kubátová

Moc krásná knížka o Pánovi hor,přečteno v dětství a líbilo se mi to moc.

11.11.2018 4 z 5

Speciální chirurgie, díl III. Speciální chirurgie, díl III. Arnold Jirásek

Tyto knížky patří k pokladům mé domácí knihovny učili se z nich můj dědeček vojenský chirurg a později i můj strýc také chirurg a pediatr.Později jsem je podědila a sice dnes již dosti zastaralé,ale některé údaje jsou stále platné a srozumitelně napsané a na tehdejší dobu převratné.

09.11.2018 4 z 5

Svatební zvony na zámku Arnsberg Svatební zvony na zámku Arnsberg Patricia Vandenberg

Přečteno kdysi v nemocnici při čekání před odvozem na operační sál,vypůjčeno od spolubydlící na pokoji.četlo se celkem v pohodě nekomplikovaný příběh s dobrým koncem -jak chudá dívka ke štěstí přišla.

05.11.2018 3 z 5

Případ svorných sester / Případ záhadné zpronevěry Případ svorných sester / Případ záhadné zpronevěry Erle Stanley Gardner

Knížka se mi líbila i když na rozdíl od ostatních knih s Perrym Masonem má poněkud slabší zápletku, ale to už tak někdy bývá.

04.11.2018 4 z 5

Večery v Umbrii Večery v Umbrii Marlena de Blasi

Nádherná kniha o těžkém životě hlavních hrdinek,o výborném jídle a nejlepších surovinách a hlavně oslava přátelství, lásky a vzájemné soudržnosti. Četla se hezky, spíše po kratších úsecích, aby to čtenář lépe vstřebal. Za mne rozhodně doporučuji.

04.11.2018 5 z 5

Perchta z Rožmberka aneb Bílá paní Perchta z Rožmberka aneb Bílá paní Eda Kriseová

Knížka se mi moc líbila a jako milovnice historie jsem si ujasnila některé neznámé detaily o této opomíjené a vzdělané šlechtičně.

03.11.2018 5 z 5

Zlatý Charlie Zlatý Charlie Jeffrey Archer

Mě se knížka moc líbila a fandila jsem hlavnímu hrdinovi, aby se mu začalo dařit a měl lepší život.

03.11.2018 5 z 5

.... než přijde lékař .... než přijde lékař Bohumil Šefrna

Zde se rodiče učili základy první pomoci a jak si poradit, když se někdo zraní atd. Jsou zde stále důležité informace a některá pravidla jsou už překonaná, pece jen vývoj šel dopředu.

03.11.2018 4 z 5

Pěstování vůle Pěstování vůle Josef Matějka

Knížka se mi líbila moc a pomohla mi se zorientovat v psychologických pojmech a kategoriích.Četla jsem u tety o prázdninách a dnes jsem podědila s pozůstalosti.

02.11.2018 5 z 5

Jak ušetřit v domácnosti Jak ušetřit v domácnosti Eva Hájková

Některé rady jsou stále užitečné a jiné už méně,ale do života mě to hodně dalo,přečteno sice už před 20 lety. Naučila jsem se hospodařit.

02.11.2018 5 z 5