Perchta z Rožmberka aneb Bílá paní

Perchta z Rožmberka aneb Bílá paní https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/13631/bmid_perchta-z-rozmberka-aneb-bila-pani-eOg-13631.jpg 4 26 3

Historický román z 15. století o české šlechtičně Perchtě z Rožmberka, již páter Balbín spojil s Bílou paní. Na pozadí barvité fresky Čech v období mezi husitskými válkami a Jiřím z Poděbrad, v období půtek o český trůn, vzmachu a pádu mocného velmože Oldřicha z Rožmberka a misijních cest inkvizitora Jana Kapristána se odehrává příběh tragického manželství krásné a vášnivé Perchty a Jana z Lichtenštejna. Jejich život se stal neustálým bolestným míjením, neboť jejich pýcha jim nedovolila, aby se kdy potkali a jeden druhému odpustili. Autorka čerpá z dochovaných dopisů historické Perchty a dalších autentických materiálů.... celý text

Jana_Z
13.08.2021 3 z 5

V první chvíli jsem si myslela, že jde o literaturu faktu, ale vyklubal se z ní román. Nemám moc ráda romány o skutečných osobnostech, protože se bojím zkreslení faktů. Knížka je ale útlá a dobře se četla. Beru jí tedy jako "čtení k vodě" a neberu si z ní historické poučení.

Pavelina
09.07.2019 4 z 5

Na knihu jsem náhodou narazila v knihovně a jsem za to ráda. Vedle nadčasového tématu, dvojí dějové linky, která aspoň trochu rozbije tíži osudu Perchty (i když druhá dějová linka tam není jen tak...) mě okouzlil jazyk, který krásně podtrhuje lyričnost románu. Navíc je příběh proložen (a doložen) dobovými prameny, což historicitě dodává věrohodnosti.

surikata246
03.11.2018 5 z 5

Knížka se mi moc líbila a jako milovnice historie jsem si ujasnila některé neznámé detaily o této opomíjené a vzdělané šlechtičně.

Rožmberkové Bílá paní Perchta z Rožmberka

Eda Kriseová