sunflower95 sunflower95 komentáře u knih

Alchymista Alchymista Paulo Coelho

Tak blbou pohádku jsem snad ještě nečetla.

01.01.2016 odpad!

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Knihu jsem dostala jako dárek. Po několika letech jsem si přečetla knihu, která vyšla nedávno. Reklamu jsem úspěšně ignorovala, věděla jsem, že nějaká je, ale četla jsem víceméně jen to, že lidé jak na reklamu, tak na knihu nadávají. Myslím, že právě to mi pomohlo k tomu, abych si knihu užila. Nepotřebovala jsem najít uměleckou hodnotu, od toho mám knihy z povinné četby. Byla to příjemná oddechovka, čte se rychle, je to jednoduché čtení. Skvěle jsem si u ní odfrkla, zapomněla na vlastní problémy.
K srdci mi nepřirostla ani jedna z postav. Všichni mě většinu času štvali. Věčně ožralá, ufňukaná a zoufalá Rachel, typická vykojená naivní matka Anna, Tom, který mi byl úplně jedno, až na pár posledních stránek, Scott, o kterém vlastně nevím, co si mám myslet, Megan, tak veselá v rozkroku, až ji to stálo život, Cathy, tak starostlivá, a přitom lhostejná. Zajímal mě osud zrzka a Kamala, v nestřeženém okamžiku se ale po nich slehla zem a jejich postavy mi přišly nedotažené.
Jinak dobrý.

19.12.2015 4 z 5

Právo nálezce Právo nálezce Stephen King

Po delší pauze jsem vzala kingovku do ruky a nemůžu si stěžovat :) Klasický rychlý začátek, klasický pomalejší prostředek a klasický svištící konec, kdy čtete tak rychle, aby jste zjistili, jak to dopadne, že vás z toho bolí oči :) Já ho prostě zbožňuju.

29.12.2015 4 z 5

Dlouhý pochod Dlouhý pochod Stephen King

Doporučuju ji vždy, všude. Nejradši bych s ní chodila po domech a vnucovala ji jako prodejce prášku nebo svědci Jehovovi. Aby si ji všichni přečetli! Je to šílená záležitost. Dokonale šílená. Četla jsem ji pár let zpátky, ale pořád ji mám v paměti :)

29.12.2015 5 z 5

Směšné lásky Směšné lásky Milan Kundera

Moje první (a myslím, že úspěšné) seznámení s Kunderou. Každá další stránka mi bořila mé naivní představy o mezilidských vztazích. Některé povídky jsou vtipné, jiné vážnější. Čtou se však všechny lehce a donutí člověka zamyslet se. Nikdy bych nevěřila, že mě povídková kniha může tak bavit, poučit a ovlivnit.

07.11.2015 4 z 5

Nenechte sebou manipulovat! Nenechte sebou manipulovat! Andreas Edmüller

Pořád to samé dokola, teď spíš vím, jak být manipulátor, ne, jak se jim bránit. Ztráta času.

06.02.2016 2 z 5

Červené botičky Červené botičky Anna Zonová

Boží. Takové drsnější Směšné lásky od Kundery, ale je to napsáno stručně. Právě díky té stručnosti a úsečnosti jsem měla pocit, že mě autorka fackuje. "Vzpamatuj se, naivní spratku, vítej ve světě dospělých." Jakoby vás někdo polil studenou vodou.
Fakt to tak je? Fakt jsou všichni promiskuitní, agresivní, se sklony k alkoholu?
Díky takovýmto knihám pak několik dní pochybuju sama o sobě a o svém vztahu ke komukoliv. Ale knihy emoce vyvolávat mají, a tahle jich vyvolává fakt hodně, sečteno a podtrženo, must read.

01.01.2016 5 z 5

Slabikář Slabikář Miroslav Holub

Nádherná záležitost. Některé básně jsem četla stále dokola.
Mé oblíbené jsou Les, Óda na radost, Desdemona a Kosti.

10.11.2015 5 z 5

Smrt múz Smrt múz Marie Michlová

Výjimečná kniha, výjimečná autorka.

07.11.2015 5 z 5