StepkaStepka StepkaStepka komentáře u knih

Pochoduj, nebo zemři! Pochoduj, nebo zemři! Josef Šnejdárek

Jedinečná autobiografie, snad nejvojáčtějšího ze všech příslušníků prvorepublikové generality. Těžko uvěřit, že jediný člověk prožil všechna dobrodružství, protivenství i radosti, která popisuje generál Šnejdárek. Paměti jsou psány po vojensku, jasně, stručně. Zachycuje především svá Africká dobrodružství, mentalitu místního obyvatelstva a v té době všudypřítomné přítomné cizinecké legie. Nicméně jsou velice přínosné i vzpomínky ze Sedmidenní války (Česko - Polské o Těšínsko). Jak sám uvádí, byl to RVÁČ.

28.09.2017

Z Donína do oblak Z Donína do oblak František Fajtl

Autentické vzpomínky z prvorepublikového venkova. Kniha není psána zdlouhavě, stoosumdesát stran je tak akorát. Prosté příhody každodenního života budoucího bojovníka za republiku.

28.09.2017 5 z 5

Momentky ze života Jana Pavla II. Momentky ze života Jana Pavla II. Daniel Ange

Díky krátkým příběhům je to ideální forma četby do MHD, nebo čekáren. Další z mnoho děl, která se nám snaží přiblížit životy neobyčejných lidí v jejich všednosti.

28.09.2017 4 z 5

Napoleonův kavalerista Napoleonův kavalerista Denis-Charles Parquin

Vzpomínky pravého kavaleristy Napoleona. Anabáze do světa již dávno minulého, kdy jsme odkázáni na pravdivost pana Parquina s dovysvětlující douškou překladatele.

Bubu a generál Bubu a generál Otfried Preussler

Krásná pohádka, čtivá i ve dvaceti letech, asi jsem ještě pořád dětinský. :)

Pohádky Vlasty Buriana 1. díl Pohádky Vlasty Buriana 1. díl Eduard Šimáček

Pohádky krále komiků mají své kouzlo (možná je to už jen autorovou osobou). Jsou jiné, ale nikoliv zcela nové, jsou prostě jiné. Především mne osobně těšila pohádka Nejlepší kamarád, nabádající děti k pěknému chování ke knihám.

Vatikán Vatikán P. Michael Collins

Bohatě ilustrovaná kniha, která prošťárala každý kout nejmenšího státu na světě.

Kriminalistika Kriminalistika Jan Musil

Vhodná učebnice pro každou profesi, která se dotýká kriminalistiky, tak pro zvědavé zájemce z řad veřejnosti.

Golda Golda Elinor Burkett

Kniha o první Železné lady, "jediném muži" kabinetu premiéra Guriona. Popisuje jak oficiální data, tak i drobnosti ze soukromého života. Místy táhnoucí se děj, obvykle však napínavé čtení. Pro nadšence politiky Blízkého východu ideální životopis.

Churchill Churchill Brenda Ralph Lewis

Obsáhlý popis života a smrti W. Churchilla, jako syna, vojáka, žurnalisty - nositele Nebelovy ceny atd. Doplněno o méně známé fotografie.

Překročit práh naděje Překročit práh naděje Karol Józef Wojtyła

Soubor otázek, na které Svatý Otec odpovídá do hloubky (ano, někdy až zdlouhavě). Na druhou stranu, tato filosofická hloubání, podává snadno srozumitelným jazykem. Jelikož na otázky odpovídá papež, bude čtenáři ku pomoci, by byl obeznámen se základy křesťanství.

Brevíř úspěšného lékaře Brevíř úspěšného lékaře Miloslav Urban

Trampoty praktického lékaře, jenž vzpomíná na studentská léta, trápí se s potomkem a ženou, která mu věčně předhazuje "úspěšnějšího" kolegou.
Byť nemám s lékařským prostředím takové zkušenosti, ze srdce jsem se nasmál, při čtení této knihy.

Básně Básně William Shakespeare

Kniha, která probudila můj hlubší zájem o dílo autora. Nádherný překlad pana Hilského, který musel stát spoustu úsilí.

Soudní lékařství - I. díl Soudní lékařství - I. díl Miroslav Hirt

Srozumitelné pro laiky, přehledné i pro nezasvěcené zajímavé.

05.09.2017 4 z 5