Stellia Stellia komentáře u knih

Hlas srdca Hlas srdca La Vyrle Spencer

Ako "zjemnenie" chuti po ťažkom románe je priam ideálna.... :)

20.06.2017 3 z 5

Brooklyn Brooklyn Colm Tóibín

Príbeh o mladej žene, ktorá sa vydá za prácou do "Nového sveta", do Ameriky. Eilis, spočiatku ustráchaná a nevýrazná dievčina z malej írskeho mestečka, okúsi v Amerike príchuť samostatnosti a zodpovednosti za svoje rozhodnutia. A bože, ako som ju len mala chuť prefackať!

Brooklyn, inak fantastický príbeh, ktorý popisuje migráciu Britov, a predovšetkým Írov do Ameriky v 60.rokoch, padá na nerozhodnosti a skutočne zvláštnych myšlienkových pochodoch tejto mladej ženy. Miestami ju máte radi, miestami krútite hlavou ako sa vôbec nad niečím takým dokáže zamyslieť, a ešte to aj dopliesť. Ale nerozhodnosť v citoch a zmätok v hlave hádam k úplnej dospelosti tak trošku aj patrí. Avšak plný počet hviezdičiek knižke prinieslo filmové spracovanie, kde boli scenáristi k postave Eilis zhovievavejší,a zmiernili jej rozpaky či nerozhodnosť, takže bolo skutočne ťažké si ju nezamilovať :)

24.05.2017 5 z 5

Dejiny slovenskej kinematografie Dejiny slovenskej kinematografie Václav Macek

Najdetailnejšie spracovanie slovenskej kinematografie (uvedomíte si to vo chvíli, keď sa z tejto knihy máte učiť na skúšku zo slovenského filmu)

Láska slečny Elliotovej Láska slečny Elliotovej Jane Austen

Po Pýche a predsudku moja najobľúbenejšia kniha od Austenovej...

08.05.2017 5 z 5

Katharine Hepburnová & Spencer Tracy Katharine Hepburnová & Spencer Tracy Christopher Peter Andersen

Je zvláštne ako sa k niektorých knihám dostanete. Cesta k tejto viedla, napočudovanie sa, cez Genea Kellyho. V jednom z filmov, Kto seje vietor, hrá so Spencerom Tracym. Nielenže sa ten film dostal u mňa na vysokú priečku, keďže Kelly tam poprvýkrát vo filme netancuje!, ale uvedomila som si aký neskutočne dobrý herec bol Spencer Tracy. A vďaka tejto knihe som si zistila, že to bol aj neskutočný človek. Človek s chybami a zlyhaniami. A o to viac ho možno mám radšej. Pretože bol smrteľníkom...ako my všetci. A hovoriť o Tracym bez Hepburnovej, by bola úplná strata času :)

Vlčí ruženec Vlčí ruženec Robert Bielik

Malá knižka, snažiaca sa obsiahnuť neobsiahnuteľné spektrum slobody...

Izolda: sny, listy Tristanovi Izolda: sny, listy Tristanovi Anna Ondrejková

Impozantné obrazy, avšak tá láska Tristana a Izoldy je len akýmsi vyjadrovacím prostriedkom pre autorku, ktorá chce vyjadriť svoje vlastné myšlienky, byť možno trošku slabšie, a preto sa uchyľuje k niečomu takému nesmrteľnému ako je príbeh tých dvoch milencov... Napriek tomu, stojí za prečítanie.

Raňajky u Tiffanyho Raňajky u Tiffanyho Truman Capote

Klasika, bez ktorej je vaša knižnica, ako aj vaša myseľ, ochudobnená o jeden z najlepších príbehov, aký bol kedy napísaný :)

Avengers Avengers Stan Lee

Avengers mám veľmi rada, ale obávam sa, že Hellboya u mňa len tak niečo nepredbehne...

Šťastný princ a iné rozprávky Šťastný princ a iné rozprávky Oscar Wilde

Rozprávky Oscara Wildea v novom šate a s fantastickými ilustráciami Noémi Ráczovej, ktoré skvele dopĺňajú preklad Milana Richtera :) Knižka, ktorá by nemala chýbať v žiadnej knižnici.

Milanchólia Milanchólia Milan Lasica

Jedna z najobľúbenejších, najoriginálnejších a najviac oprašovaných kníh v mojej knižnici. Neskutočné myšlienkové pochody pána Lasicu sú v kombinácii s Ormandíkovými kresbami nezabudnuteľnými obrazmi života!

08.05.2017 5 z 5

Hra o tróny : Šľachtické rody Západozeme : 1. - 5. séria Hra o tróny : Šľachtické rody Západozeme : 1. - 5. séria kolektiv autorů

Nič čo by som už nevedela, ale potešilo :)

08.05.2017 5 z 5

Raz aj v pekle vyjde slnko Raz aj v pekle vyjde slnko Pavel Hirax Baričák (p)

Nechala som sa zlákať obálkou a slovami chváli jedného z priateľov. No nič viac ako priemer a zbytočnú priehršť vulgarizmov som v nej neobjavila... A taký dobrý príbeh to mohol byť!

08.05.2017 2 z 5

Skvelý príbeh, len ma niekedy rušili tie fotografie (alebo skôr desili?)

08.05.2017 4 z 5

Listy Emilovi / Na fašírky mi nesiahaj Listy Emilovi / Na fašírky mi nesiahaj Milan Lasica

Občas som sa zasmiala, ale stále neviem, čo si mám myslieť ...

Rozprávky barda Beedla Rozprávky barda Beedla Joanne Rowling

Toto je jediná kniha zo sveta Harryho Pottera, ktorú som čítala :) A neľutujem. Je tak neuveriteľne očarujúca, že je takmer nemožné na ňu zabudnúť. Raz mi jeden človek povedal, že čoskoro vyrastiem z toho poblúznenia rozprávkami. Som rada, že som ešte nevyrástla :)

08.05.2017 5 z 5

Knižka pre každého, kto má v sebe trošku Vincenta. Aj Jacka Skellingtona. A aj Mŕtvej nevesty. Burtonove postavičky sú už tradične podivne rozkošné, až ich chcete mať doma vystavené na poličke. Alebo ich nosiť neustále pri sebe, ako kľúčenku. Je jedno čo o nás vypovedia, milujeme ich. A možno práve preto ;)

Daleko od hlučícího davu Daleko od hlučícího davu Thomas Hardy

Hardy má neskutočný cit pre postavy. A tento pocit vo mne pretrváva od doby, kedy som sa stretla s Tess d´Ubervill....A aj keď som v spoločnosti Bathsheby a pána Oaka bola neskutočne rada, tie nekonečné opisy ma dorazili. Preto o jednu hviezdičku dolu.

08.05.2017 4 z 5

Trojkráľový večer Trojkráľový večer William Shakespeare

Ďalšia z mojich obľúbených :)

Sen svätojánskej noci Sen svätojánskej noci William Shakespeare

Asi moja najobľúbenejšia kniha od Shakespeara :)