Štěchýto Štěchýto komentáře u knih

Další velká komerce naprosto průměrného thrilleru, který má akorát zajímavé konce.

07.02.2011 3 z 5

Ztracený symbol Ztracený symbol Dan Brown

Andělé a démoni přes kopírák. Ale zajímavé.

01.02.2011 3 z 5

Velký Gatsby / Poslední magnát Velký Gatsby / Poslední magnát Francis Scott Fitzgerald

Přečíst knihu mě inspiroval Andy Kaufman a Haruki Murakami (knihu opěvuje a je vidět, že si z ní hodně vzal), pokud máte rádi jeho styl, bude se Vám líbit i Velký Gatsby. Je opravdu skvělá! Tajemného Gatsbyho si prostě zamilujete.

01.02.2011 4 z 5

Sputnik, má láska Sputnik, má láska Haruki Murakami

Po přečtení Norského dřeva mi přijde Sputnik jako od jiného autora, nic moc.

17.01.2011 2 z 5

Muži, kteří nenávidí ženy Muži, kteří nenávidí ženy Stieg Larsson

Thriller, který se roztahuje na 2000 stran a přitom by byla polovina úplně stačila (hlavně u 2. dílu). Bylo to pořád samé Ikea Ikea Ikea Ikea a pak opakování opakování opakování a opakování, jako kdyby Vám ve filmu každých deset minut naskočilo shrnutí "v minulých deseti minutách jste viděli..". Na dalších dílech jsou dobré vždy konce, ale strávit tolik stránek kvůli koncům? Chvílema napínavé a postavy zajímavé, každopádně jsou o dost lepší díla se spádem od začátku. Celá trilogie je jen velká komerce.

08.12.2010 3 z 5

Norské dřevo Norské dřevo Haruki Murakami

Skoro u každé knihy tu někdo píše, že je nejlepší ze všech. Někteří to píší dokonce u každé knihy, kterou zrovna dočetli. Ale tahle je opravdu jedna z nejlepších, naprosto si jí vypálíte do paměti a každou stránku si vychutnáte. Škoda, že nebyla delší, ale v tom nejlepším se má přece přestat.

08.12.2010 5 z 5