StateOliver StateOliver komentáře u knih

Jak uloupit dračí meč Jak uloupit dračí meč Cressida Cowell

Na knížce je super to, že tam začíná dračí povstání, a je to ještě napínavější než ostatní díly. Taky se mi na příběhu líbí další nové postavy jako je starý oceanodrakus Odinakel. V tomto díle se znovu objeví Alvin Proradný, ale nenudí mě to, protože autorce ještě nedošly nápady.

07.01.2024 5 z 5

Jak zlomit dračí srdce Jak zlomit dračí srdce Cressida Cowell

Tento díl se mi líbil skoro nejvíc z celé série, protože se tam objevil poprvé oceanodrakus gigantikus maximus jménem Prchlivec. Byl zajímavý, protože se znal s pradědečkem od Škyťáka. Začíná to být dějově složité a napínavé.

07.01.2024

Jak přežít dračí bouři Jak přežít dračí bouři Cressida Cowell

Výborný byl začátek knihy, kdy se konal velký plavecký závod všech Vikingských kmenů. Objevila se tam další národnost, jakou jsou Poutníci. Ale na tomto díle se mi nejvíc líbila postava poutnický kluk Medvídek. V tomto díle spisovatelka použil několik faktů z historie. Těším se na další díl.

Hrdinův atlas smrtících draků Hrdinův atlas smrtících draků Cressida Cowell

Tento díl je o trochu horší než ostatní. Moc se mi nelíbí, protože dějově je nejchudší. Ale celkem dobré je, že na konci je slovníček dračtiny a profily draků.

06.01.2024 3 z 5

Jak zamotat dračí příběh Jak zamotat dračí příběh Cressida Cowell

Na Barbarském souostroví se objeví nový druh draka, hubivec. Jak už jeho jméno napoví, všechno zničí. A jestli vybuchne sopka na ostrově Lávolumpů, probudí to všechny hubivce a zničí souostroví. V tomto příběhu se Škyťák snaží zastavit výbuch sopky. Dobrá je taky nová postava, bývalý hrdina Borec Bohovský.

Jak zlomit dračí prokletí Jak zlomit dračí prokletí Cressida Cowell

Líbilo se mi, že je tam zase nové prostředí, jako je Amerika, ze které pochází zázračný lék proti jedu ještírka jedového, brambor. Super byl také náčelník Hysterků Patrik Pomatenec. Doporučoval bych jí lidem, protože je to dobrý příklad kamarádství mezi Škyťákem a Rybinohou.

Jak správně mluvit dracky Jak správně mluvit dracky Cressida Cowell

Kniha se mi líbila, ale mohlo to být i delší. Líbilo se mi, že se tam Škyťák setkal s Římany, protože se tam vyskytly i jiné národnosti než Vikingové. Moc se mi líbil slovníček dračtiny od Škyťáka, třeba že se Viking řekne Bodliburgr. Líbily se mi i další postavy, např. následnice Zbojnic Kamikazi a její matka.

Jak se stát pirátem Jak se stát pirátem Cressida Cowell

Dal jsem tomu čtyři hvězdičky, protože půlka knihy byla o výpravě za pokladem Truchlovouse Trudného. Těšil jsem se na více příhod.
Líbí se mi nová postava Alvin Proradný. Jinak je to dějově dobré.

25.11.2023 4 z 5

Jak vycvičit draka Jak vycvičit draka Cressida Cowell

Líbí se mi, jak se z malého Vikinga Škyťáka stal v dospělosti mistr šermu. Dobrý moment byl, když se Škyťák seznámil s malým Bezzubkou. Škyťák měl Bezzubku rád, tak mu nosil makrely, místo toho, aby si je Bezzubka lovil sám. Nejdřív Bezzubka neměl Škyťáka rád, ale potom Škyťáka spolkl drak Zelený osud a Bezzubka ho zachránil.

25.11.2023

Mirek & spol. Mirek & spol. Vojtěch Steklač

Nejvíc se mi líbila kapitola Karpatský kolotoč, ve které se seznámili s Malým Lojzíkem, který byl recidivista. Bořík s Mirkem řekli Malému Lojzíkovi, že v Boříkově sklepě jsou zakopané cigarety. Přitom to nebyla pravda, ale Lojzík tomu uvěřil a chtěl tam kopat.

22.10.2023

Bohoušek & spol. Bohoušek & spol. Vojtěch Steklač

Nejvíc se mi z knížky Bohoušek a spol. líbilo, jak se Aleš, Mirek, Čenda a Bořík usmířili, i když se ve škole neměli rádi, protože rodiče dávali Bohouška za příklad Boříkovi.

01.10.2023 5 z 5

Bořík & spol. Bořík & spol. Vojtěch Steklač

Líbilo se mi to, protože Bořík má rád dobrodružství a díky tomu kniha není nudná. Perfektní byla Boříkova rodina, proto se mi nejvíc líbila kapitola Jak jsem byl slepice.

01.10.2023 5 z 5

Dobrodružství Toma Sawyera Dobrodružství Toma Sawyera Mark Twain (p)

Četl jsem Toma Sawyera s taťkou napůl, já jsem četl tři stránky a on taky. A chtěl bych si to přečíst s tátou znovu, protože se mi kniha moc líbila.

13.08.2023 5 z 5

Myši patří do nebe Myši patří do nebe Iva Procházková

Líbilo se mi to, zavedlo mě to až do nebe . Dal jsem tomu čtyři hvězdičky, protože to bylo moc krátké.

13.08.2023 4 z 5

Harry Potter 8.díl je víc scénář než kniha. Je to o Albusovi, Harryho synovi, takže tomu dávám dvě hvězdičky. A nepíše to Jackie Rowlingová, nudilo mě to. Jsem rád, že jsem za tuto knihu neutratil peníze. Koupil mi jí děda.

13.08.2023 2 z 5