Starmoon Starmoon komentáře u knih

Tragédia v troch dejstvách Tragédia v troch dejstvách Agatha Christie

Radšej mám poirotovky, kde hrá Hercule prvé husle hneď od začiatku, postupne ma však dej tejto knihy chytil natoľko, že aj bez klasickej christiovskej šablóny som sa nemohla od knihy odtrhnúť. S rozuzlením som spokojná, za seba odporúčam.

14.12.2020 5 z 5

Malé milované Princezně Malé milované Princezně Sheri Rose Shepherd

Knižka, ktorú by malo mať každé malé dievčatko. Veľmi milým a prístupným spôsobom sa cez ňu zoznamuje so svojou hodnotou, ale trebárs aj zodpovednosťou. Krásne.

14.12.2020 5 z 5

Květy slunce Květy slunce Rupi Kaur

Tým, čím si prešla Rupi, som si do istej miery prešla tiež, a aj to, čo som nezažila, poznám aspoň zo skúseností mne blízkych osôb. Možno preto sa mi jej poézia (?) zdala blízka, dôverná, autentická. A tak miléniovo moderná, šarmantne bezočivá a citlivá zároveň. Tá mladá žena akoby skrátka písala denník jednej dávnej (a už zahojenej) časti môjho ja. Akurát som ľutovala, že zatiaľ nespoznala Lásku, ktorá dala zmysel, smer a uzdravenie môjmu životu.

13.12.2020 5 z 5

Vstupuji do života Vstupuji do života Thérèse de Lisieux

Terezka ma toho naučila veľa a neprejde hádam ani deň, kedy by som na ňu nemyslela. A to som si ešte ani netrúfla na jej Dejiny duše.

Vďaka tejto knihe sa (viac) teším na Zlodeja a odnášam si niekoľko povzbudivých úvah.

13.12.2020 4 z 5

Klamárka Klamárka Ajelet Gundar-Gošen

Román o klamstvách, klamároch, následkoch klamania. O tom, ako, prečo, kedy klameme. Ale aj (a možno ešte viac) príbeh o dospievaní a jeho patáliách, o nepovšimnutej bolesti a kráse, o hĺbkach zranení, ktoré vie spôsobiť povrchný prístup. Román, ktorý ma nútil veľa sa pýtať a veľa rozmýšľať. K celkovému dojmu akiste dopomohol autorkin jedinečný štýl písania, krásne metafory, unikátny jazyk.

Mini spoiler: Škoda toho záveru, akoby autorka sama nevedela, čo s ním, čo s postavami.

13.12.2020 5 z 5

Pustovník: Muž s leopardom Pustovník: Muž s leopardom Vladimír Štefanič

Krásne štylistické prevedenie. Primerané napätie. Zaujímavé zápletky. Ešte zaujímavejšie peripetie. Román, ktorý sa číta takmer sám. A to aj v prípade – ako je ten môj –, že fantasy je pre vás vzdialený svet. Od svojho debutu Štefanic ľudsky aj autorsky dozrel a ja sa teším, čo má v zálohe/šuflíkoch/hlave ešte pripravené.

13.12.2020 4 z 5