starksdaughter starksdaughter komentáře u knih

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Příjemně plynoucí příběh popisující několik generací rodin v drsné době havířského města. Za mě krásná kniha, u které mi bylo líto, že končí.

04.04.2020 5 z 5

Chirurg Chirurg Petra Dvořáková

Čtivá kniha, kdy fandíte hlavnímu hrdinovi, aby to s ním konečně dobře dopadlo, ale on místo toho lítá z problému do problému. Konec mě trochu zklamal, těšila jsem se, že se konečně blýská na lepší časy, ale vlastně odpovídá celé pasivitě hlavního hrdiny a neschopnosti (možná i absenci touhy?) cokoliv měnit.

10.02.2020 4 z 5

Lolita Lolita Vladimir Nabokov

Kniha mě bavila pouze v první půlce, kdy slizký Humbert o Lolitu usiluje a nakonec mu spadne do náruče. Jejich jízda po Státech mi přišla zbytečně protahovaná a konec mě už velice nebavil a nutila jsem se k dočtení. U mě tedy kniha nebodovala navzdory její popularitě.

10.02.2020 2 z 5

Rozhovory s přáteli Rozhovory s přáteli Sally Rooney

Z knihy mám smíšené pocity a pořádně nevím, co si o ní myslet.
Na jedné straně pro mě těžký styl psaní a velice nesympatické hlavní postavy. Na druhé věrně zpracované myšlenky a pocity milenky, která nemá šanci zvítězit nad manželkou a mezi nimi pasivní nevěrník, který to hraje na obě strany.
Opravdu se nemůžu rozhodnout, jestli se mi kniha líbila nebo ne.

10.02.2020 3 z 5

To prší moře To prší moře Radka Třeštíková

Kniha mě nedokázala naplno vtáhnout, přišla mi zdlouhavá a chování hlavní hrdinky bylo chvílemi naprosto zcestné. Zároveň ale musím ocenit pohled každé postavy na stejné situace a cesty do jejich nitra, které mi pomáhaly některá jednání a rozhodnutí pochopit.

16.02.2020 3 z 5