SousedovicTon SousedovicTon komentáře u knih

Rok s pejskem a kočičkou Rok s pejskem a kočičkou Hana Primusová

Krásně se to četlo, dítě seznámí se specifiky každého měsíce a je hezké si s ním potom popovídat o tom, co v každém měsíci děláme my jako rodina.

11.03.2020 5 z 5

Tomáš jede do Londýna Tomáš jede do Londýna Ronne Randall

Jeden z těch méně stupidních Mašinek Tomášů - má to dokonce i příběh. Nevím proč, ale syn (3r) to miluje, i když jinak má docela vytříbený vkus na literaturu a shodneme se. Ale u Mašinky Tomáše prostě ne.

17.02.2020 3 z 5

Krtek a televize Krtek a televize Hana Doskočilová

To je tak nenásilně poučné, prostě Krteček...

22.01.2020 5 z 5

Dobrodružství malého zajíčka Dobrodružství malého zajíčka Ludmila Šnajderová

No, nevím - obrázky hezké, ale pro rodiče, když to má číst jako zkouška z přírodopisu. A taky nevím, jestli je v pořádku předávat dětem myšlenku, že když má maminka svátek a chceme jí natrhat kytičky, je v pořádku přejít sám bez dovolení celý les, vybavovat se s medvědem, nechat se málem sežrat od káně a maminka bude mít děsnou radost.

15.01.2020 2 z 5

Narodila se beruška Narodila se beruška Klára Trnková

Všechny tyto fotodenicky jsou na jedno brdo a snadno nahraditelné blokem za pomoci pastelek a tužky. Ale tento je nádherný a zajímavý.

09.01.2020 5 z 5

Expresní dodávka Expresní dodávka David Ingham

Toto byl zatím zdaleka nejvtipnější díl série a syna ta rozbitá vajíčka moc bavila.

09.01.2020 3 z 5

Roaryho dílna Roaryho dílna David Ingham

Docela veselý díl. Jen mi tam nesedí ten kotek.

09.01.2020 3 z 5

Z deníku kocoura Modroočka Z deníku kocoura Modroočka Josef Kolář

Nádherné ilustrace, nádherná kniha. Pro děti tak od pěti let, tříletého to taky bavilo, ale ještě nedocenil všechno a hodně jsme museli vysvětlovat.

09.01.2020 5 z 5

O mašince Tomášovi 3 O mašince Tomášovi 3 Wilbert Awdry

Tak musím upravit komentář. Nakonec nás příběhy docela chytly. Myslím, že na vině, proč to tak dlouho trvalo, je špatný překlad. Zaprvé, hlavní lidská postava je "tlustý kontrolor." Upřímně, zkuste to několikrát za sebou vyslovit sami. A pak donuťte tříleté dítě, aby to zkusilo. Moc jsme se nasmáli. A potom ta jména mašinek - proč je překladatel nepočeštil nebo nedal rovnou nějaká podobná česká? Když v českém pohádkovém příběhu poletují mašinky se jmény: Douglas, Toad, Bulstrode nebo pan Handel, ono to prostě nejde pes pusu a nesedí to.

18.12.2019 3 z 5

Auta - Podivuhodné příběhy o autech Auta - Podivuhodné příběhy o autech Walt Disney

Oproti seriálu je to slabší, ale syn to opravdu hodně miloval.

16.12.2019 4 z 5

Říkačky o autech a strojích Říkačky o autech a strojích Renata Škaloudová

Krásné básničky, vtipné ilustrace, syn byl nadšen. K tomu jsem se velmi poučila u čtení předmluvy, která krásně vysvětluje rodičům kluků nadšených do aut, že se nemají čeho bát, když jejich dítě nedeklamuje známé říkačky jako sousedovic holčička.

07.12.2019 5 z 5

O lvíčkovi, který pořád říkal ne O lvíčkovi, který pořád říkal ne Christine Beigel

Geniální nápad, když máte dítě v období vzdoru. Ale ten příběh je opravdu hrozně špatný. Nakonec z toho ani to poučení nevyšlo, protože i tříleté dítě prohlásilo, že: "To je nějaká blbá knížka..."

07.12.2019 1 z 5

Auta Auta Petra Řezníčková

Ty básničky jsou opravdu špatné a někde se to rýmuje jen stěží...

07.12.2019 2 z 5

Roaryho první den Roaryho první den neznámý - neuveden

Ten příběh je hodně slabý, ale pro tříleté dítě docela pochopitelný a není zde nic záludného - jen je to o tom, jak hodné a upřímné autíčko k štěstí přišlo. A když máte chlapečka posedlého auty, tak je to ideální.

07.12.2019 3 z 5

Povídání o pejskovi a kočičce jak spolu hospodařili a ještě o všelijakých jiných věcech Povídání o pejskovi a kočičce jak spolu hospodařili a ještě o všelijakých jiných věcech Josef Čapek

Prý to je klasika, ale ani mě ani syna to vůbec nebavilo. Možná je na to ještě malý, ale mě ty příběhy opravdu přišly spíš stupidní než veselé. Já vím, je to klasika, ale stejně mě nás to nechytlo.

04.11.2019 2 z 5

Pohádky do postýlky pro malé nezbedníky Pohádky do postýlky pro malé nezbedníky Walt Disney

První příběh o Autech ještě šel, ale jen proto, že syn zbožňuje Auta. Pohádka o Nemovi je v podstatě převyprávění filmu. A ten příběh z Toy Story ten byl opravdu hodně slabý.

04.11.2019 2 z 5

Lví hlídka - Filmový příběh Lví hlídka - Filmový příběh Walt Disney

Příběh byl docela průměr, ale ve srovnání s jinými pohádkami docela ušel.

04.11.2019 3 z 5

Abeceda - Příběhy zvířátek Abeceda - Příběhy zvířátek Alena Schejbalová

Hezké a pro tříleté dítě snadno srozumitelné příběhy. Ten nápad s obrázky místo slov se nám moc zalíbil.

04.11.2019 5 z 5

Jak se kocourek vydal do světa Jak se kocourek vydal do světa Josef Brukner

Velmi hezké převyprávění pro malé děti. Líbí se mi i vysvětlivky ke starým a dnes už neznámým pojmům a věcem, ačkoliv to ocení spíš starší děti.

13.09.2019 4 z 5

Kocourek Klubko Kocourek Klubko Lucienne Erville

Příběh extrémně jednoduchý, ale pro tříleté dítě akorát včetně množství zvířátek. Ale hlavně ty obrázky jsou prostě nádherné a roztomilé.

13.09.2019 4 z 5