O mašince Tomášovi 3

O mašince Tomášovi 3 https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/139834/o-masince-tomasovi-3-139834.jpg 4 21 21

O mašince Tomášovi série

Tomáš je nezbedná mašinka, která ráda pozlobí svého strojvůdce. Má ale také dobré srdce a vždycky ochotně pomůže, když je to zapotřebí. V knížce najdete tři vzrušující dobrodružství o Tomášovi a jeho přátelích doprovázené mnoha veselými obrázky: Tomáš jede na snídani; Tomáš a vykolejený Gordon; Tomáš a hurikán.

jitka7
08.01.2020 4 z 5

Půjčujeme v knihovně a děti prostě mašinky milují. Takže je vracíme a půjčujeme zase znovu.

SousedovicTon
18.12.2019 3 z 5

Tak musím upravit komentář. Nakonec nás příběhy docela chytly. Myslím, že na vině, proč to tak dlouho trvalo, je špatný překlad. Zaprvé, hlavní lidská postava je "tlustý kontrolor." Upřímně, zkuste to několikrát za sebou vyslovit sami. A pak donuťte tříleté dítě, aby to zkusilo. Moc jsme se nasmáli. A potom ta jména mašinek - proč je překladatel nepočeštil nebo nedal rovnou nějaká podobná česká? Když v českém pohádkovém příběhu poletují mašinky se jmény: Douglas, Toad, Bulstrode nebo pan Handel, ono to prostě nejde pes pusu a nesedí to.

HancaB82
03.06.2018 5 z 5

Moc hezké příběhy o mašinkách. Malým milovníkům mašinek se knížka bude jistě líbit. Pohádky nejsou dlouhé, a tak u nich malý posluchači vydrží a vzhledem k tomu,ze v knížce jsou i velká pismena,je vhodná pro začínající čtenáře.

Jessybelle
22.06.2017 4 z 5

Čteno již po několikáté, syn miluje vlaky, takže u na nás jsou tyto knihy jedničkou. Nyní je zvládne na konci první třídy přečíst sám.

evasamankova
14.05.2016 3 z 5

"Klasika" Tomáš, která malé milovníky mašinek nemůže zklamat.

Autoři knihy

Wilbert Awdry