SonaH SonaH komentáře u knih

Věčně zpívají lesy / Vane vítr z hor / Není jiné cesty Věčně zpívají lesy / Vane vítr z hor / Není jiné cesty Trygve Gulbranssen

Vážně nádhera. Kdo si chce přečíst něco v podobném stylu, doporučuji Kristina Vavřincova.

Vlámský obraz Vlámský obraz Arturo Pérez-Reverte

Také jsem přečetla jedním dechem. Chtěla jsem ji pak koupit jako dárek, ale řekli mi, že byla hned beznadějně vyprodaná.

Měděný jezdec Měděný jezdec Paullina Simons

Četla jsem v originále a všechny 3 díly (Taťána a Alexander, Letní zahrada). Měděný jezdec je krásná kniha, četla se jedním dechem. Další díly u nás nevyšly, ale musím říct, že 2. díl byl jakou si retrospekcí 1.dílu a nečetl se mi až tak dobře. 3. díl se posouvá do USA a sleduje další osudy obou hrdinů, téměř do současnosti ... Shrnutě řečeno, všechny 3 díly se mi líbily, četla jsem je s nadšením, protože jsem chtěla vědět co bylo dál a co dál a co dál, ale když se ohlédnu, tak bych i řekla, že první díl byl nepřekonatelný a vědět víc a uspokojit tu touhu někdy snad ani není třeba. Každopádně doporučuji a prahnu po podobné knížce. Pokud budete mít tip, prosím, dejte mi vědět! :-)

Příměří Příměří Primo Levi

Film mě přivedl ke knížce a určitě si ji přečtu znovu.

Péra a perutě Péra a perutě Iva Pekárková

Četla jsem v dospívání, byla to dost doporučovaná knížka a tenkrát se mi to moc líbilo.

Stříbrný jednorožec Stříbrný jednorožec Ludmila Vaňková

Četla jsem již před několika lety, ale moc se mi to líbilo. Kniha je o stavbě kutnohorské katedrály a přečetla jsem ji jedním dechem. Dokonce mě inspirovala i k návštěvě Kutné Hory.

27.12.2012 5 z 5

Písek v zubech Písek v zubech Lubomír Macháček

Útlá knížka, odpočinkové čtení, které mi bylo doporučeno. Některé povídky jsou zajímavější, některé na mě trochu příliš fantastické. Každopádně pro milovníky tohoto žánru je to nejspíš klasika.

26.12.2012 3 z 5