Písek v zubech

Písek v zubech https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/21541/pisek-v-zubech-21541.jpg 4 13 2

Spíše než na SF motivy (např. v povídce Člověk ze zkumavky) zaměřuje na příběhy s tajemstvím. V souboru povídek vycházejících z oblasti hororu a vědeckofantastické literatury jde o skryté sociálně etické problémy současného člověka, přičemž spojujícím motivem je obava o osud člověka a jeho životní prostředí. -- zdroj: legie.info --... celý text

žlučníkář
06.05.2019 4 z 5

A hele, knížečka s krátkejma povídkama, tak se ukaž.
No neni to špatný, některý jsou tajemný, některý trošičku horůrek. Většina z nich má takovej konec, že si tam můžu domyslet co chci a dát průchod svojí úchylnosti, nebo snad zvrácenosti. Nejvíc pobavila ta povídka, kdy jsem celou dobu věřil v tajemný schopnosti malýho morčátka, který vraždí všechny, co se trošku začnou zlobit na malou Fanynku. Fanynka je ale pěkný kvítko, jak se zdá a morče je na všechno krátký.

Jako říkám, až se mi zachce, tak si to klidně znova přečtu a nebudu toho litovat.

SonaH
26.12.2012 3 z 5

Útlá knížka, odpočinkové čtení, které mi bylo doporučeno. Některé povídky jsou zajímavější, některé na mě trochu příliš fantastické. Každopádně pro milovníky tohoto žánru je to nejspíš klasika.