šmerdžito šmerdžito komentáře u knih

Mrtvý holky Mrtvý holky Miloš Urban

Další výtečná kniha od Miloše Urbana. Sborník povídek má nádech mysteriozna až hororu, osobně mě s poslední povídky až zamrazilo. Jak to bývá jednotlivé povídky mají různorodou kvalitu, ale vyloženě špatnou povídku kniha nemá. Urban mě opět nezklamal, už se těším až si přečtu další knihu.

10.02.2018 5 z 5

Sýr a červi Sýr a červi Carlo Ginzburg

Pohled do zákulisí Italského venkova 16. století je velmi zajimavá. Přesněji do pohledu jednoho mlynáře. Kniha popisuje jak on sám vnímal okolní svět, který nekorespondoval s oficiální věroukou. Určitě mě překvapila mírnost inkvizičního soudu, trest který mu byl vyměřen, nebyl pro mlynáře devastující, tedy aspoň když byl odsouzen poprvé. Celkově mohu knihu jedině doporučit, jedinou výtku mám k poznámkovému aparátu, který mě občas rušil.

09.02.2018 4 z 5

Drama Bílé hory Drama Bílé hory Dušan Uhlíř

Takhle si představuji populárně-naučnou knihu. kniha je výstižná (168 stran), čtivá a s pěkně udělanou, obrazovou přílohou. Diky této knize jsem si ucelil pohled na Bílou Horu, a na celé stavovské povstání. Doporučuji i pro ty, kdo studují historii a potřebují výstižné ale obsahově vyčerpavájící publikace.

09.02.2018 5 z 5