sissque sissque komentáře u knih

Nic neříkej! Nic neříkej! Karen Rose

Tohle bylo mé první setkání s autorkou.

Četlo se jedním dechem, poutavě napsané, na druhou stranu byl děj ale docela předvídatelný.
Jako milovník thrillerů hodnotím - neurazí, nenadchne.
Ale jako oddychové čtení super, prvky červené knihovny mi nevadily.

11.08.2018 4 z 5

Zamkni poslední dveře Zamkni poslední dveře Riley Sager (p)

New York, Manhattan, Upper West Side.
Impozantní budova zvaná Bartolomějská, výhled na Central Park.
Zdá se vám to kouzelné?
Věřte, že není.

Když se Jules – bez peněž, bez práce a bez přítele – rozhodne jít na pohovor, týkající se hlídání bytu 12A, s nadějí na lepší zítřky, ani ve snu ji nenapadne, co všechno se za zdmi této budovy odehraje – ne, za tři měsíce, které zde má strávit, ale během pouhých několika dní – a co vše se zde již odehrálo.
Bartolomějská je jedna záhada vedle druhé.

Přiznám se, že jsem četla se zaujetím a zájmem až zhruba do poloviny a pak už se mi děj mírně vlekl.
Stále jsem byla napjatá a zvědavá, jak příběh dopadne, ale zároveň jsem se trochu nudila.
Ach a Jules, nevím, přišla mi místy tak naivní…

Znovu se mi zvýšil tep v současné lince, přesně na straně 328.
Od toho momentu už jsem se od knihy neodtrhla a dočetla ji někdy v noci.
Od toho momentu to bylo výborné a konec jsem si užívala.
To mi ale bohužel nestačí na nejvyšší hodnocení, kniha mohla být klidně o čtvrtinu kratší.

Přesto ji ale hodnotím jako thriller, který vás, doslova, nenechá spát a rozhodně nejsem zklamaná.

18.02.2022 4 z 5

Všetky farby života Všetky farby života Lisa Aisato

Lisa Aisato má ten dar, že dokáže přesně zachytit, tak, jak stojí v názvu knihy, všechny barvy našeho života.
Krásu hledá v každém a všude a ty obrázky jsou tak přirozené a opravdové, že vás chytí za srdce.

Textu v knize není mnoho, ale ten příběh se jednoduše vypráví sám.
Z ilustrací na vás přímo dýchá a vy máte chuť je pohladit a stále si v knize listovat.

Tak pokud máte také rádi umění, rozšiřte svou sbírku o tuto výjimečnou publikaci – slibuji, že nebudete litovat.

17.02.2022 5 z 5

Dvůr trnů a růží Dvůr trnů a růží Sarah J. Maas

Poslední dobou hodně často vystupuji ze své komfortní zóny.
Jediné fantasy, které jsem četla před touto knihou, byl Harry Potter a Twilight sága.
Tak si nejsem úplně jistá, zda bude mé hodnocení podnětné pro fanoušky fantasy, kteří jsou v tomhle žánru více sečtělí.
Ale tohle je můj pohled a mé pocity z knihy.

Fantasy není asi úplně můj šálek čaje z důvodu, že vždy v tom hledám i trochu toho reálného a to ne vždy tento žánr splňuje.
Tohle na mě spíše více, než jako fantasy, působilo jako pohádka na motivy Krásky a zvířete a romantické drama, samozřejmě s prvky erotiky. :-)
Ale právě díky tomu pohádkovému nádechu se mi to moc líbilo.

Nejvíce jsem si oblíbila postavu Luciena, líbil se mi také Tamlin a hlavní hrdinka Feyre, nevím, prozatím mám k ní takový neurčitý postoj, ale spíše kladný.
Uvidím, jak se vyvine v dalších dílech.

Momentálně se to má tak, že jsem se dostala do poloviny druhého dílu a tam "stojím" už tři měsíce.
Mezitím jsem přečetla několik dalších knih a nějak ne a ne číst dál, ale rozhodně mě zajímá, jak to bude pokračovat.
Ale tady už je právě vidět ten obrovský skok z pohádky do fantasy.
Každopádně chci ale sérii dočíst a vytvořit si takový ucelený názor.
Natolik špatné, abych věděla, že se k tomu nevrátím, to nebylo. Jen už se to trochu táhne.

02.10.2021 4 z 5

Zemři! Zemři! Karen Rose

Četla jsem již dvě knihy od této autorky, takže na milostné scény jsem byla připravena.
Je to její styl a nepřijde mi, že by to nějak znehodnotilo detektivku jako takovou, ty, přibližně, tři strany se opravdu dají přežít.
Nijak mě to nepohoršilo, jinak ale červenou knihovnu záměrně nevyhledávám.

Případ byl zajímavý, měl logické vysvětlení, nebylo zde nic, co by pak nedávalo smysl...

Jsem zvědavá na další dva díly, kde se snad dovíme něco více o samotném Danielu Vartanianovi.

23.08.2019 5 z 5

Stretneme sa za dúhovým mostom Stretneme sa za dúhovým mostom Zuzana Rossi

(SPOILER) "Obaja sa volajú Láska. Zistila som to podľa toho, ako sa oslovujú. Aká milá náhoda, že sa našli ľudia s rovnakým menom a rozhodli sa spolu žiť.
Láska je krásne meno. A ani sa nečudujem, že sa tak obaja volajú, pretože mi tú lásku od prvého dňa dávajú."

Milujete zvířátka a líbilo se vám Psí poslání nebo Gump?
Pak i tato kniha pro vás bude to pravé.

Zuzanku a její, jak ona sama říká, chlupato-nechlupatou rodinku sleduji již dlouho a moc jsem se potěšila tomu, že se rozhodla napsat knihu a podělit se tak s námi o radosti i starosti, které denně zažívají.
Při čtení se totiž jak zasmějete, tak si i popláčete – pusu tam za Duhu, Elišce a Jakubkovi.

Upřímná a citlivá zpověď, kterou nám všichni hrdinové vypráví tak, jak to napsal sám život.
Pohladí vás po duši, naplní vás vírou a nadějí, dojme…
Stále myslím na příběhy Miška, Mafie, Peťka, Benyho, Zorky, Elišky, Jakubka, Pipiny i všech ostatních zvířátek.
Stále myslím na to, jak moc musela být Zuzka zlomená, že jí smrt Viky od základu změnila život a stala se člověkem, jakým je dnes.

Moc obdivuji lidi, jako jsou Zuzanka s Peťkem, mají obrovská srdce.
Jsou dokonalým příkladem milovníků zvířat, neadoptují jen pejsky, ale zvířátka všeho druhu – na každém, co mu v hrudi bije srdíčko, jim záleží.

Věřím, že si knihu zamilujete.
A to nejkrásnější nakonec… Zuzanka pracuje na pokračování!

26.02.2022 5 z 5