sira sira komentáře u knih

Tajemství Českého středohoří Tajemství Českého středohoří Jiří Svoboda

Naprosto skvělá kniha! Hodně jsem od ní očekávala a nezklamala. I když už znám České středohoří dobře, zjistila jsem mnoho nového. Já jsem ocenila především část věnovanou geologii - opravdu super.

10.06.2019 5 z 5

Bytosti přírody – setkání s přáteli člověka Bytosti přírody – setkání s přáteli člověka Margot Ruis

Výborná kniha. Skvěle napsané zážitky, o kterých můžeme nejen snít, ale i zažít. Doporučuji všem, kteří se chtějí více přiblížit přírodě.

22.11.2015 5 z 5

Zbavte se nepořádku s feng-šuej Zbavte se nepořádku s feng-šuej Karen Kingston

Kniha opravdu stojí za přečtení. Pročítám postupně knihy o zbavování se nepotřebných věcí a praktikování feng-šuej a nikdy bych nečekala, jak mne knihy dokáží ovlivnit. Za krátkou dobu jsem toho vytřídila hodně (současně plánuji stěhování, takže načasování je skvělé) a hodně věcí jsem si uvědomila. Ke knize se za čas zase vrátím, určitě tam zase objevím něco jiného.

04.06.2017 5 z 5

V zajetí jídla V zajetí jídla Doreen Virtue

Kniha je zajímavá a propojuje podrobně emocionální rozpoložení s tím, jak se to odráží na fyzické stránce. Autorka tu přehledně uvádí i všechny možné varianty jídla, po kterém lidi baží a co to o nich vypovídá - tj. čeho mají nedostatek a na co se zaměřit. Moc se mi líbila. I když nemám nadváhu, tak stejně mám různé potraviny ve značné oblibě a popis od autorky opravdu sedí.

06.08.2016 5 z 5

Drahé kameny kolem nás Drahé kameny kolem nás Vladimír Bouška

Naprosto souhlasím se všemi nadšenými komentáři. Kniha je opravdu podrobná - obsahuje jak historii, zajímavosti, info o nalezištích i nákres struktury jednotlivých krystalů. Super fotky - prostě určitě stojí za to si ji koupit.

05.08.2016 5 z 5

Úsměvy pro duši Úsměvy pro duši Bruno Ferrero

Krátké, inspirativní příběhy na zamyšlení. Doporučuji na cesty - ideální je si přečíst jeden příběh, nechat doznít a pak další - super na cestování vlakem:-)

26.07.2019 4 z 5

Pečuj o své démony Pečuj o své démony Tsultrim Allione

Zajímavý přístup, jak pracovat s různými formami svých strachů a obav. Rozhodně vyzkouším.
V knize je podrobný návod, jak tuto metodu praktikovat. Oceňuji, že k tomu nepotřebujeme nikoho jiného, ani žádné speciální pomůcky.

28.06.2019 5 z 5

Tajemství plánu vašeho života Tajemství plánu vašeho života Ruediger Schache

Příjemná a inspirativní kniha, která je psaná opravdu čtivým způsobem. Tentokrát jsem neobjevila ani tolik nových myšlenek, jako spíš připomenutí věcí, na které jsem zapomněla. Je dobré se znovu zamyslet nad tím, co opravdu od života chceme a co nás těší, i když je to trošku v rozporu s rozumnými názory:-)

12.01.2018 4 z 5

Magie pro šťastný domov Magie pro šťastný domov Tess Whitehurst

Kniha se mi moc líbila. Je to takový průřez různými technikami. Každý si tam najde to své - já používám krystaly daleko více, než je v knize, ale oceňuji zase oblast vykuřování a jednoduchých zaříkadel. V podstatě jde o to, že si to pozitivní dokážeme sami do života přitáhnout, ale je potřeba se na to zaměřit a různé rituály nám v tom pomáhají. Autorčin styl je příjemný a kniha inspirující, plánuji si přečíst i ostatní její knihy.

04.06.2017 4 z 5

Poznejte dobro v sobě! Poznejte dobro v sobě! Louise L. Hay

Další kniha od Luise Hay, která stojí za to si přečíst. Kniha je zaměřená na použití afirmací, tentokrát jsou rozdělené dle tématů - práce, emoce, přátelé apod. Kniha je opět skvělá, ale za sebe mohu říct, že její další knihy mne oslovily ještě více.

05.11.2016 4 z 5

Na cestě do sousední dimenze Na cestě do sousední dimenze Clemens Kuby

Kniha se mi překvapivě moc líbila. Čekala jsem spíš takový průřez různými přístupy k sobě samému - což kniha splnila, ale dokonce jsem tam nalezla několik opravdu úžasných myšlenek, které mne inspirovaly, na co se dál zaměřit. Kniha je skvělá a plánuji si od autora přečíst další, abych si mohla vyzkoušet jeho metodu sebeléčení.

31.10.2016 5 z 5

Kameny 2 od A do Z Kameny 2 od A do Z Judy Hall

Kniha je zpracována stejně jako první díl. Mám už všechny tři díly od autorky a myslím si, že je to ten nejlepší přehled krystalů, který jsem viděla.

01.04.2016 5 z 5

Kouzlo stromů Kouzlo stromů Tess Whitehurst

Báječná kniha! Vzhledem k tomu, že autorka žije v USA, většina stromů, které popisuje, jsou místní:-) Tudíž pro Středoevropana ne až tak typické stromy. Každopádně energie nezná hranice, takže kdo bude chtít, může využít všechny informace v knize uvedené a seznámit se blíže třeba s baobaby:-) Já jsem nestihla ještě podrobněji prozkoumat stromy u nás rostoucí, takže jsem to brala jako inspiraci. Kniha je skvělá, hodí se určitě i jako dárek, je graficky vydařená.

09.09.2019 5 z 5

Totemová zvířata prostě a jednoduše Totemová zvířata prostě a jednoduše Celia M. Gunn

Příjemná kniha, která nás provede základy komunikace s totemovými zvířaty. Knih na toto téma jsem četla více a nemohu říct, že by mi pouze tato stačila, ale jako úvod super. Rozhodně stojí za přečtení.

02.09.2019 4 z 5

Bolestivé měsíčky, sbohem! Bolestivé měsíčky, sbohem! Caroline Oblasser

Útlá kniha, která nabízí alternativní řešení, jak zacházet s menstruací. Kniha by se dala shrnout do pár stran a v podstatě sděluje, že se máme naučit naslouchat svému tělu a pracovat s ním. Určitě je to zajímavá cesta, která stojí za vyzkoušení.

29.06.2019 4 z 5

Škola hubnutí Škola hubnutí Marianne Williamson

Kniha byla přínosná. I když v zásadě se vším souhlasím, není to přesně ta cesta, která je pro mne.

17.06.2019 4 z 5

Zákon boží kompenzace: práce, peníze, zázraky Zákon boží kompenzace: práce, peníze, zázraky Marianne Williamson

Inspirativní kniha, která nás upozorňuje na omezení, která si tvoříme vlastně my sami. Když to člověk čte, je to logické a zcela jednoduché, ale pak to aplikovat do vlastního života je trošku těžší:-)

30.05.2019 4 z 5

Vaše tělo reaguje na každé slovo, které řeknete Vaše tělo reaguje na každé slovo, které řeknete Barbara Hoberman Levine

Velmi podrobná kniha, která se věnuje psychosomatice. U každé kapitoly je několik návrhů na praktická cvičení a meditace, které si může každý vyzkoušet. Kniha mne velmi inspirovala a budu se této oblasti věnovat i dál. Důležité je si uvědomit, že nemáme bojovat s tělem, ale že tělo nám zrcadlí různé problémy, se kterými se dá dále pracovat.

07.08.2018 4 z 5

21 zlatých pravidel 21 zlatých pravidel Bärbel Mohr

Útlá kniha nabízí stručný a přehledný seznam pro všechny, kteří začínají s vesmírnými objednávkami. V knize je na můj vkus zbytečně mnoho prostoru pro zapisování vlastních poznatků, ale možná to někomu vyhovuje:-) Od autorky jsem četla více knih, tahle je skvělá svou stručností a i jako taková rekapitulace zásad je výborná.

01.08.2018 4 z 5

Andělské léčivé karty (Silná andělská energie Elohimů) Andělské léčivé karty (Silná andělská energie Elohimů) Ulrike Hinrichs

Karty plné energie a milosti, kterou nám elohimové přinášejí. Kdo by cítil potřebu se s nimi spojit, karty mohu doporučit. Kniha ke kartám přináší doplňující informace a texty, prostřednictvím kterých se na ně dokážeme lépe naladit.

08.06.2018 5 z 5