Sinulka Sinulka komentáře u knih

Nebezpečné známosti Nebezpečné známosti Pierre Choderlos de Laclos

Po dlouhé době jsem se dostala ke čtení knižní předlohy mého oblíbeného filmu Valmont od Miloše Formana.
Jako román v dopisech se mi kniha nečetla moc dobře. Musela jsem si zvyknout.
Jinak je to ale velmi silný příběh o krutosti a intrikách. Mám pocit, že v knize je zkaženost charakterů madame de Merteuil a Valmonta vylíčena ještě temněji, než ve filmu.
Každopádně, nejsem si jistá, že se ke knize ještě někdy vrátím.

20.10.2020 3 z 5

Nevinná zrádkyně Nevinná zrádkyně Alison Weir

Velmi příjemně napsaná kniha, pojednávající o ne příliš známé fázi anglických dějin. Při vyslovení jména "Tudorovci" se většinou vybaví Jindřich VIII., popřípadě Alžběta I. Lady Jane Gray, která "usedla" na anglický trůn na pouhých 9 dní je však osobností neméně zajímavou. Knihu vřele doporučuji. :)

19.07.2020 5 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Nádherně napsaná kniha, u jejíhož čtení jsem se po dlouhé době smála nahlas. Humor mé krevní skupiny, blízký mi i z toho důvodu, že jsem pracovala jako průvodce na několika zámcích.

Anna ze Zeleného domu Anna ze Zeleného domu Lucy Maud Montgomery

Krásný román o osiřelém děvčeti, které toho ve svých letech má už celkem dost za sebou, přesto má stále hlavu v oblacích. Nádherné bylo i filmové zpracování z roku 1985 s Megan Follows a Johnatanem Crombiem. Moje srdeční záležitost.

Ostrov Ostrov Victoria Hislop

Knihu ostrov jsem přečetla jedním dechem.
Dostala jsem se k ní při svém pobytu na Krétě,
když jsem několikrát navštívila bývalé leprosárium na ostrůvku Spinalonga.
Pro mě je to velice barvité líčení silného příběhu lidí, jejichž život zasáhla krutá nemoc v době, kdy na tento neduh nebylo léku.
Čtenářský požitek pro mě o to silnější, že Spinalongu dobře znám.