SimonaC SimonaC komentáře u knih

Poslední dítě Poslední dítě John Hart

Nikdy by mě nenapadlo, že kniha s kriminálním tématem s prvky thrilleru si mě získá hned po prvních řádcích. Od samého začátku jsem doufala, že Alyssa někde je - živá. Každou kapitolou mě překvapovalo něco nového a více mě vtahovalo do děje. Od poloviny knihy jsem věděla, že Cross bude mít určitě něco společného se zmizením Alyssy ale konec byl prostě nečekaný...

24.11.2013 5 z 5

Konečná teorie Konečná teorie Mark Alpert

Upřímně, do této knihy jsem se začetla jen proto, že jsem si potřebovala dát pauzu od romantiky. Jenže příběh je tak napínavě napsaný, že nešlo knihu odložit. Občas jsem se ztrácela v teorii, občas jsem se krčila napětím ale konec byl pro mě zklamáním. "Všechny zlouny zavraždíme, teorii uchováme a uděláme z toho happy end..." Konec mi do příběhu vůbec nesedí.

24.11.2013 4 z 5

Deník strážného anděla Deník strážného anděla Carolyn Jess-Cooke

Nečekala bych, že kniha s takovým tématem u mě bude mít tak velký úspěch. Dopoledne jsem se do ní začetla a večer, v posteli, s posmrkanými kapesníky jsem ji dočítala. Život Margot byl tak tragický a smutný, když se zdálo, že by všechno mohlo dobře dopadnout, tak ji někdo zastřelí... Nechápu, mám ráda otevřené konce ale toto je moc. Kdo to byl? Kdo Margot zastřelil?
---
Proč jsem dala jen čtyři hvězdičky - jednak z důvodu, že konec je takový utržený, uspěchaný a také za chyby, které se v knize objevují. Chybějící písmenka, přeházená písmenka a i/y ...

19.08.2013 4 z 5

Divoký anděl 2 Divoký anděl 2 Enrique Torres

Druhý díl knihy, kde se z dívky v čapce honící po hřišti za míčem stala slečna. Přes peripetie osudu najde rodinu a lásku.
Završení romanticko-komediálního seriálu, kdy Mili běží ve svatebních šatech po hřišti za míčem je prostě nezapomenutelné. :)

12.07.2013 4 z 5

Divoký anděl 1 Divoký anděl 1 Enrique Torres

Ztřeštěná Cholito - kdo by ji neměl rád... Já jsem tento seriál jako puberťačka milovala a proto se občas ráda vracím ke knize. V knize je jen zlomek toho, co bylo v seriálu ale ty nejdůležitější události tam jsou a to je hlavní. Dodnes vidím jak Ivo koukal, když mu Milagros ustřihla vlasy a její úsměv (nebo spíš ksichtík) "do veverky" :D Takových scén bylo nespočet a já si je ráda připomínám právě čtením knihy.

12.07.2013 4 z 5

Čokoláda Čokoláda Joanne Harris

Krásná, lehce čtená kniha ze které sálá vůně čokolády. Vianne připravující horkou čokoládu se špetkou chilli, Anouk hrající si s Pantouflem a pan farář, který jednoho dne stejně neodolá vábení té čokoládové neřesti... :)
Přečteno již po několikáté a zřejmě ještě několikrát přečteno bude.

12.07.2013

Věštkyně Věštkyně Barbara Wood

Tato kniha mě naprosto pohltila a nechtěla mě jen tak pustit - upřímně já bych se ani nedala. Tak napínavý příběh s nečekanými zvraty jsem snad ještě nečetla. Církev, historie, síla moci, záhady, láska... to vše obsažené v jedné knize.
Jedna z nejlepších knih co jsem četla.

12.07.2013 5 z 5

Král z Luxoru Král z Luxoru Philipp Vandenberg

Krásná, dobrodružná kniha o hledání toho, čemu pevně věříte, že tam někde je. Román, který mapuje život Howarda Cartera od nesmělé první lásky až k velkému objevu, který udiví celý svět.
I přes tloušťku knihy, jsem ji přečetla za krátký čas a ještě se k ní v budoucnu určitě ráda vrátím.

12.07.2013 5 z 5

Hippokratova přísaha Hippokratova přísaha Barbara Wood

Rozhodovala jsem se zda dát tři či čtyři hvězdičky v hodnocení. Nakonec jsem se rozhodla pro čtyři a to jen kvůli příběhu Sondry, který mě zaujal natolik, že jsem se v tu chvíli od něj nedokázala odpoutat. Škoda jen, že spisovatelka příběh Sondry více nerozvinula.

07.07.2013 4 z 5