SilviaKovacikov SilviaKovacikov komentáře u knih

Nehanebnica Nehanebnica Kaur Sarbjit Athwal

Skutočné príbehy sú poväčšine veľmi pútavé, miestami neuveriteľné. Odkedy sa mi dostáva do rúk čoraz viac takýchto kníh, nemám záujem o vymyslené presladené romány.

24.11.2019 5 z 5

Boj o štát Boj o štát Alexander J. Kenji

Hneď na začiatku som sa úplne stratila. Kniha vhodná pravdepodobne pre historikov, či milovníkov bojov a vojen. Nedočítaná.

24.11.2019 1 z 5

Transformace vědomí Transformace vědomí Tomáš Keltner

skvelá, odporúčam

24.11.2019 5 z 5

Prostitútka Prostitútka Lucia Sasková

Celkom možné a uveriteľné. Túto knihu považujem za typickú knihu slovenskej autorky, pri vydávaní ktorých si vydavateľstvo veľmi nepotrpí na štýlovosti, emóciách atď. Hlavne nech to má dobrý dej a rýchly spád. Vidím to takmer vo všetkých knihách slovenských autorov. Takže mne osobne tam chýba viac emócii, opis všetkého, čo sa dialo mi príde povrchný, neosobný, ako keby som čítala nejakú informačnú správu v novinách. Napriek tomu je to zaujímavý "kúsok" na prečítanie.

26.02.2019 3 z 5

Kauzu vyhral Boh Kauzu vyhral Boh Karen Armstrong

Skutočne podrobný rozbor dejín - začiatku náboženstva s množstvom zaujímavých informácii, z ktorých si čitateľ sám môže vytvoriť názor na Boha, na kresťanstvo. Vcelku podnetné, no pomerne náročné čítanie.

22.01.2019 4 z 5

Profesionálové Profesionálové Owen Laukkanen

Podľa hodnotení som očakávala od knihy viac. Nie je to žáner, ktorý čítam bežne, no rýchlo ma vtiahol do deja. Pre mňa: priemerná kriminálka a únoscoch, ktorý urobia chybu, na ktorú sa chytí polícia a ktorá končí ako takmer všetky. Dobro víťazí nad zlom. Bodka.

27.12.2018 3 z 5

V mene republiky... V mene republiky... Dorel Levron

Veľmi podrobný opis života v slovenských väzniciach krátko pred a po revolúcii. Nepríjemné praktiky, neprávosť, zloba aj boj o holé prežitie. Písaná naozaj veľmi obratne, tam kde už očakávate zlepšenie situácie sa náhle všetko zvrtne opačným smerom. Autor nie je žiadne neviniatko a priznáva sa k rôznym svojim skutkom, krádežiam a podvodom, ktoré podáva bez škrupúľ. Možno ak by toto čítali ľudia predtým, než urobia nejaký nezmysel, ktorý ich posadí za mreže, tak by si to niekoľkokrát rozmysleli.

27.12.2018 5 z 5

Láska v čase cholery Láska v čase cholery Gabriel García Márquez

Čítala sa dobre, príjemne, zaujímavá, zvláštny záver.

21.11.2018 4 z 5

Fajky Fajky Ilja Erenburg

Veľmi zaujímavé čítanie, aj keď prvé dve poviedky naznačovali skôr nudu. Napísať dobrý poviedky, dokonca viac s rovnakou tematikou si vyžaduje naozaj veľký talent. Autor ma môj obdiv.

02.10.2018 4 z 5

Pod stejným nebem Pod stejným nebem Stephan Talty

Smutné a nepochopiteľné.

24.09.2018 5 z 5

Vôňa anjelov Vôňa anjelov Martha Brookhart Halda

Veľmi zaujímavá kniha, aj keď je v nej veľa časových skokov a nezrovnalostí. Dá sa to ospravedlniť tým, že autorka sa po nehode znovu učila chodiť a nespomínala si na mnoho udalosti zo svojho predchádzajúceho života. Je však veľmi motivujúca a povzbudivá, pri čítaní o tom, čo všetko po nehode dokázala sa človek zamýšľa, prečo nerobí vo svojom živote viac. Opis "neba" a všeobsiahlej lásky nie je v podstate nič nové, ak ste podobných kníh prečítali viac. Páčilo sa mi, ako jemne sa snažila čitateľom vysvetliť, že každé náboženstvo má svojho či už Boha, Buddhu, alebo iného najvyššieho, ku ktorému sa modlí a že je to s skutočnosti vždy tá istá energia vesmíru, ktorá nás po smrti čaká a počas života nás vedie.

16.09.2018 4 z 5

Nečakaná diagnóza Nečakaná diagnóza Noro Ölvecký

Pôvodne som plánoval dať tejto knihe iba 2 hviezdičky, pretože ma rušili nudné opisy postáv a prostredia, ktoré som miestami v celých odstavcoch preskakovala. No v druhej polovici knihy to už bolo zaujímavejšie a autor ma veľmi zaujal témou o ktorej som predtým ani nechyrovala. Príbeh je smutno-šťastný so zaujímavými vsuvkami príbehov vedľajších postáv.

05.08.2018 4 z 5

Kronika vopred ohlásenej smrti Kronika vopred ohlásenej smrti Gabriel García Márquez

Prečítaná jedným dychom. Neuveriteľný príbeh.

01.08.2018 5 z 5

Pražský cintorín Pražský cintorín Umberto Eco

Jedna z najťažších kníh, ktoré som doposiaľ čítala.

25.07.2018 3 z 5

1984 1984 George Orwell (p)

Veľmi zvláštna kniha. Nie je mi jasné, prečo má také vysoké hodnotenie.

25.07.2018 3 z 5

Čierne klamstvá Čierne klamstvá Alessandra Torre

Táto kniha je nevydarenou kópiou trilógie Závislí. Po prečítaní prvých strán som nevedela, či sa smiať, alebo či mám tento príbeh považovať za plagiát. Ešte aj meno hlavnej hrdinky "Layana", je podobné menu hrdinky zo spomínanej trilógie (Alayna). Tiež išlo o neodhalené tajomstvo miliardára, o ženu - priateľku či sestru, ktorá sa dotyčnú najprv snažila odohnať, potom jej pomáhala a potom sa ukázala ako nepriateľ. Navlas identický príbeh, plný sexu, s tým rozdielom, že Čierne klamstvá je podstatne menej čítava, ako "Závislí...". Záver knihy a rozuzlenie celého tajomstva vylepšil môj celkový obraz, no ostáva pre mňa záhadou, prečo autorka tak okato napodobnila iný príbeh. A možno to bolo opačne. Každopádne, toto je tá slabšia verzia dvoch rovnakých príbehov.

26.06.2018 3 z 5

Síla soucítění Síla soucítění Jeho Svatost Dalajlama XIV. (p)

Žiaľ, zatiaľ jedna z najslabších kníh Dalajlamu.

25.06.2018 2 z 5

Zlá hodina Zlá hodina Gabriel García Márquez

Pokojné čítanie, nič prevratné, nenásilné, no ani nie nudné.

25.06.2018 3 z 5

Mysli, Konaj, Zbohatni Mysli, Konaj, Zbohatni Andy Winson

Knihu som prečítala veľmi rýchlo, cvičenia som samozrejme preskakovala. Je dobrá na to, aby vás nakopla, ak ste práve stratili energiu, či motiváciu, ale inak nič prevratné. Sú tam len také informácie, ktoré boli už dávno povedané a napísané. Knihu som našla v zbere papiera :( čistú a novú, sama by som si ju asi nekúpila :), pretože všetky informácie z nej sú voľne dostupné na internete.

08.06.2018 2 z 5

Dvanásť príbehov z cudziny Dvanásť príbehov z cudziny Gabriel García Márquez

Príjemné čítanie, no nič prevratné.

04.06.2018 3 z 5