ShikoZuna ShikoZuna komentáře u knih

Loď mezi hvězdami Loď mezi hvězdami Beth Revis

Prekvapivo dobré! Kniha - Naprieč vesmírom (SK) - sa ku mne dostala náhodou a nič extra som od nej nečakala, zasa len nejaký cukríkový teen-love príbeh...a ono sa mi to celkom páčilo. Celá tá myšlienka Pamodaja, jeho účel a cieľ. Som zvedavá ako sa v ďalších dieloch autorka vyseká z problému, ktorý načala v prvej knihe. V slovenskom vydaní som nezaregistrovala /okrem ,,komáča"/ slangové výrazy, takže ma tam nič nerušilo. Mohlo by z toho vzniknúť celkom zaujímavé sci-fi. :)

21.09.2014 4 z 5

Doktor Spánok Doktor Spánok Stephen King

Mne sa to páčilo viac ako Žiarenie. Abra je veľmi sympatická postava a klobúk držiaci v neuveriteľnom uhle bol TOP! Odporúčam!

14.09.2014 5 z 5

Žiarenie Žiarenie Stephen King

Knihu som prečítala jedným dychom, ale čakala som že to bude trošku viac hororové. Aj keď som čítala okolo polnoci žiadny strach neprichádzal. Asi ma už len tak niečo nevydesí, ani nikdy nekončiaci maškarný večierok :D Je to veľmi pútavo napísané, postavy a ich vnútorní démoni sú veľmi uveritelne vykreslené. Proste King je king... ako vždy!

14.09.2014 5 z 5

Foucaultovo kyvadlo Foucaultovo kyvadlo Umberto Eco

4x som to začala čítať a vždy som skončila v polovici, strašne ťažko sa táto knižka číta, ale jedného dňa ju prečítam, lebo má niečo do seba :) Treba si však na ňu vyhradiť čas, lebo niektoré veci si treba aj vygoogliť :D

29.03.2014

Erebos – Hra, která zabíjí! Erebos – Hra, která zabíjí! Ursula Poznanski

Kniha sa trochu pomalšie rozbieha, ale potom to stojí za to, aj keď som čakala ešte trošku viac - hlavne od konca. Ale dve noci po prečítaní sa mi snívalo, že som v PC hre, takže fakt je to super :D :D

29.03.2014 5 z 5

Biely lev (Storine, sirota z hviezd #1) Biely lev (Storine, sirota z hviezd #1) Frédrick D´Anterny

Čítala som to už dávnejšie, ale tá knižka mala veľký potenciál, páčilo sa mi to. Zaujímavý originálny príbeh. Škoda, že u nás nevyšli aj ďalšie diely :(

26.03.2014 4 z 5

Fantastická knižka, má v sebe také zvláštne kúzlo...proste nádhera, asi si ju idem prečítať znovu :) :)

26.03.2014 5 z 5

Ochrankyňa Ochrankyňa Nata Sabová

Dostala som od kamošky k narodeninám. Strašne mi na knihe vadilo, ako je zle vytlačená, slová začínajú už od vrchu strany, nezachované okraje...žiadna štábna kultúra...hmmm. Príbeh má určitú originalitu, nijak nezaostáva za podobnými knihami v zahraničí, ale nie je to ani extra dobrý. Koniec mi prišiel trochu vtipný, hlavne dve posledné vety. Už mi tam chýbalo len a žili šťastne až kým nepomreli.....ale dá sa to prečítať, trvalo mi to trištvrte dňa :D

08.03.2014 3 z 5

Divergence Divergence Veronica Roth

Celkom zaujímavé čítanie, dynamický dej, hlavný konflikt sa rozvinie až v pokračovaniach, tak som zvedavá. Viac som od Young adult žánru nečakala, nesklamalo.

08.03.2014 4 z 5